Poslední kolo fotbalových soutěží s sebou logicky přineslo i konec letošního třináctidílného seriálu jménem Tipliga.

Jména vítězů i poražených jsou známa. Novým králem se z počtu 256 soutěžících stal Václav Pára. Letošní výběr zápasů byl vskutku obtížný, neboť na výhru stačilo letos 88 bodů, přičemž obvykle se skóre vítěze pohybuje někde okolo stovky.

To nic neubírá na Párově triumfu, ba naopak – dokazuje to, že se dokázal skvěle popasovat s porcí 130 tipovaných utkání fotbalových soutěží a to od Gambrinus ligy až po IV. třídu.

Druhé místo nakonec urval Jaroslav Janů ml., který dlouhou dobu okupoval dokonce pozici vedoucí. No a pomyslná bronzová medaile patří Zdeňku Zaplatílkovi. Toho zachránila nula na kontě v posledním kole.

Nul se narodilo ve 13. kole vícero, ale nebojte se, není to snad způsobeno nezapočtením kuponů. Za všechno může nedohrané utkání v Bakově, které snížilo počet tipovaných zápasů na devět. Takže tipéři, kteří uhodli tři zápasy ze zbylých devíti, se po odečtení šesti bodů za neuhodnutá utkání dostali na nulu. Jak vidno, někomu i nula pomohla.

Redakce Boleslavského deníku již intenzivně pracuje na organizaci slavnostního vyhlášení. Během čtrnácti dnů se tedy jeho zaměstnanci ozvou telefonicky dvanáctce nejlepších s pozvánkou na zmíněnou akci. Na ní dojde kromě předání cen, k besedě s pozvanou osobností, a připraveno bude tradičně i něco mastného na zub.

No a na jaře tu bude další ročník. Pokud jsou naše záznamy správné tak devatenáctý.