Zima tenisty nezastaví. Ti profesionální válčí v těchto dnech na jižní polokouli v rámci slavného Australian Open.

Boleslavští amatéři mydlí svou zimní tenisovou ligu. A protože je na Mladoboleslavsku amatérských tenistů, kteří si chtějí i v zimních měsících zahrát soutěžní utkání hodně, založili si vlastní ligu.

Před třemi lety přišla firma Prondo s nápadem, že pro tyto nadšence uspořádá v zimních měsících tenisovou ligu. Tato soutěž se hraje v krytých halách systémem každý s každým na dva vítězné sety.

Prvního ročníku se zúčastnila dvanáctka hráčů a pohár pro vítěze si odnesl Pavel Kandráč z Mnichova Hradiště. Do druhého ročníku se již přihlásilo 24 hráčů, kteří byli rozlosováni do dvou výkonnostních lig. Vítězem II. ligy se stal Jakub Seidl z Mladé Boleslavi a první ligu vyhrál Leon Jakimič z Milovic před Pavlem Majerem a Jiřím Stránským.

Letošní třetí ročník této soutěže slibuje také mnoho kvalitních a zajímavých zápasů v obou ligách a díky obsazení je vidět, že si již získal své místo na sportovním poli na Mladoboleslavsku.

Výsledkový servis je pravidelně zveřejňován na radiu Jizera ve zpravodajstvích každé úterý, ale pravidelný servis najdete každou středu také v našem Deníku. Podrobný výsledkový servis je také na www.prondo.cz.