Začátkem července se na kurtech LTC Mladá Boleslav v areálu Na Štěpánce uskutečnil celostátní turnaj dorostenek.

Na turnaji zařazeném do druhé nejvyšší republikové kategorie startovalo sedm hráček pořádajícího oddílu.

Kvalitu turnaje obohatila účast šestnácti hráček patřící do první stovky českého žebříčku.

Roli favoritky potvrdila Lenka Brůchová, druhá nasazená hráčka turnaje hrající za LTC Mladá Boleslav. Lenka si nejprve v sobotním finále dvouhry poradila s první nasazenou hráčkou Klárou Šupejovou a porazila ji 6:3, 6:3.

Po té spolu se Šupejovou ve finále čtyřhry po velmi dramatickém souboji porazili pár Tereza Břicháčová, Petra Klocové s výsledkem 7:5, 1:6 a 1:0 (supertiebreak 10:5) a připsala si turnajový double.

Výborného výsledku dosáhla Nikola Kovačíková, která se jako nenasazená hráčka probojovala mezi nejlepších 8 hráček dvouhry.
Obě boleslavské hráčky jsou velkým příslibem pro nadcházející letní sezonu, která vyvrcholí účastí Lenky Brůchové na 83. ročníku Pardubické juniorky.

Úspěšný tenisový víkend má za sebou Tereza Vajsejtlová (2002) – hráčka LTC Mladá Boleslav.

V sobotu se zúčastnila Sparta Price Babytenis tour-II, kde se z 2. místa ve skupině probojovala až do čtvrtfinále. Skupina: Vajsejtlová - Kočí (Brno) 2:6, Vajsejtlová - Bíšková 6:2, Vajsejtlová - Vyroubalová (Prostějov) 6:3, Vajsejtlová - Nováková 6:4.

Ve čtvrtfinále podlehla po vyrovnaném souboji Kláře Novákové (Plzeň) 5:7.

V neděli se na Štvanici v I. ČLTK Praha Cup tour II úspěšně probojovala do semifinále a po vyrovnaném zápase nakonec podlehla hráčce Sparty Andree Šotové 7:6 (7:4) a odvezla si domů pohár za třetí místo.

Čtvrtfinále: Vajsejtlová - Žižková 6:4. Skupina: Vajsejtlová - Šotová 5:7, Vajsejtlová - Nováková 6:4, Vajsejtlová - Varvara (Rus) 4:6, Vajsejtlová - Panáčková 6:3.