V minulosti si vyzkoušeli účast v evropské soutěži fotbalisté Mladé Boleslavi, když se pokoušeli o proniknutí do Ligy Mistrů, nakonec si dva roky zahráli Evropskou ligu.

Loni si zkusila středoevropský pohár basketbalová Slovanka. A v příští sezoně? Dva účastníci evropské soutěže jsou již jistí. A ve hře jsou ještě další dva. Jeden shání na Evropu finance, druhý o něj bojuje v Ondrášovka Cupu.

FK MLADÁ BOLESLAV (fotbal)

Z ligy boleslavští fotbalisté do Evropy neproklouznou. Avšak jediný krůček jim chybí k vítězství v Ondrášovka Cupu, které otvírá dveře do Evropské ligy. Ve finále, které se bude hrát ve středu 25. května v Jihlavě, se Středočechům postaví Sigma Olomouc. Matematika je jasná – vítěz jde do Evropy!

SLOVANKA MLADÁ BOLESLAV (basketbal)

Basketbalistky si vyzkoušely poprvé historii evropskou soutěž vloni. Ve středoevropském poháru CEWL vyzvaly kromě brněnského Valosunu také Létající lišky z Vídně a hráčky rumunského Aradu.

Slovanka, která nastupovala k zápasům v kombinované sestavě nakonec nepostoupila ze základní skupiny. Co příští rok? „Máme nabídku z poháru FIBA, což je po Eurolize druhý nejprestižnější evropský pohár a opět z CEWLU,“ prozradil manažer Slovanky František Chmela. Podle jeho slov vedení klubu nyní zvažuje účast v jednom z pohárů. Hlavním faktorem jsou však podle Chmely finance.

BILLY BOY MLADÁ BOLESLAV (florbal)

Vrcholnou akci roku v Mladé Boleslavi si přichystali florbalisté. A sice podzimní turnaj mistrů, což je vlastně klubové mistrovství světa, bude hostit boleslavská Ško–Energo Arena.

Samotného turnaje se zúčastní šestice mužských a stejný počet ženských týmů. V mužské části turnaje se počítá s účastí mistrů Švédska, Finska, Švýcarska a České republiky. Tuto čtveřici doplní jeden kvalifikant a jeden tým navíc vyšle pořadatelská země. A tím právě bude Billy Boy Mladá Boleslav.

BK 1973 DELTACAR BENÁTKY NAD JIZEROU (badminton)

Vicemistr české extraligy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou bude po odřeknutí účasti Sokola Veselý Brno Jehnice reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy klubů, které se bude konat v polovině června v holandském městě Zwolle.
Pro benátecké badmintonisty půjde již o sedmou účast v této nejprestižnější soutěži.
Další informace přinesl prezident klubu Petr Martinec.

Jaktože se jako vicemistr účastníte ME klubů?
Právo účasti má pouze mistr každé z evropských lig, v případě jeho neúčasti další zástupce jednotlivé země.

Takže Sokol Brno Jehnice se vzdal účasti?
Ano, ve středu 4. května odpoledne, když byla uzávěrka přihlášek jsme byli osloveni ČBaS zda bychom se nechtěli zúčastnit. Musím konstatovat, že jsem byl velice překvapen, neboť jehnické družstvo mělo dle rozpisu soutěží do 15 dnů po skončení extraligy potvrdit, či zrušit svoji účast. Byli jsme tak nuceni učinit rozhodnutí během jednoho a půl dne, což nebyla vůbec jednoduchá věc jelikož, hráči již s turnajem nepočítali, Megawati a Okvana jsou již zpět v Indonésii a taktéž sehnat asi sto tisíc navíc není zcela jednoduché.

Vše se podařilo a zúčastníte se tedy?
Ano zúčastníme se, účast na takovém turnaji je velice prestižní záležitostí. Posledních 36 hodin bylo pro mne více než hektických s mobilem v ruce a stále u počítače. Nakonec se vše podařilo a účast družstva je zajištěna po všech stránkách. Rád bych poděkoval všem naším partnerům za přislíbenou pomoc.