Finské SPV má ve kádru Sami Koskiho či Mikko Kohonena, mladšího bratra slavnějšího Miky. Nejvíc ale vyčnívá brankář Eero Kosonen, který nechyběl na žádném z posledních čtyř šampionátů, takže je i mistrem světa z Prahy 2018. SPV hrálo v minulé sezoně semifinále finské ligy, nakonec skončilo třetí. Boleslav se s SPV utkala loni v semifinále Umeå Scandic Cupu a prohrála 3:5.

Team Thorengruppen, tradiční účastník turnaje z hostitelského města Umeå, sice aktuálně nehraje švédskou superligu, ale vždy dokáže složit dravý tým. Velkou posilou je Marcus Berglund z Linköpingu. Před rokem Boleslav zahajovala Umeå Scandic Cup právě proti Thorengruppenu. V polovině prohrávala 0:6, nakonec třemi brankami v posledních minutách při hře bez brankář dotáhla zápas do remízy 8:8.

Stejně jako Thorengruppen je i Wibax Piteå účastníkem druhé nejvyšší soutěže Allsvenskan Norra, na jaře skončil devátý. Piteå mívá mladý tým, i s ní se Boleslav utkala loni a zvítězila 10:4.

Skupina A má čistě švédské složení: IBK Dalen, RIG Umeå IBF, IK Sirius IBK a FBI Tullinge. Do semifinále postupují dva nejlepší týmy z každé skupiny. Umeå Scandic Cup začíná ve čtvrtek 28. srpna, semifinále a finále se hraje v neděli 1. září.