„Dvě třetiny jsme byli aktivnější ve hře s míčkem, kontrolovali jsme hru a vytvářeli si šance. Díky tomu jsme šli do zaslouženého vedení,“ řekl po zápase domácí trenér Jan Pazdera. Bylo to trefné. Byť platilo poměrně vyrovnané skóre, herní projev obou týmů byl výrazně jiný.

Domácí Technologové hráli víc s balonkem, hledali cestičku skrz obranu Chodova a měli o něco více střel. S tím, že soupeř měl od začátku převahu, souhlasil i trenér pražského mužstva David Podhráský. „Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem vůči favoritovi,“ řekl kouč celku z Jižního Města.

Tipsport extraliga, 3 zápas čtvrtfinále: BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec
Klepiš: Naštěstí nás rozhodčí nenechali se s Vlachem prát

Na vedoucí branku se nečekalo dlouho, po šesti minutách využil skvělou nahrávku Tadeáše Chrousta Martin Tokoš a zblízka neměl problém přehodit Baráka. Hosté kontrovali při hře ve čtyřech, z osy hřiště vypálil do růžku reprezentační bek Martin Pražan. Domácím potom přesnou střelou na zadní tyč vrátil vedení Jan Natov.

V prostředním dějství přetahovaná pokračovala. V jejím úvodu srovnal Mikuláš Krbec, minutu nato zakončil přesně Tomáš Chroust a náskok měli opět Technologové. Na 3:3 vyrovnal Martin Řezáč, to bylo ale ze strany Chodova vše. Ve 33. minutě nenápadně vystřelil Jiří Curney a byl z toho rozhodující gól. Ještě před druhou přestávkou navýšil domácí vedení Josef Pluhař.

Závěrečná třetina z herního pohledu patřila hostujícímu týmu, který domácí přestřílel 14:3. Přesto ale gól nedal, naopak v poslední minutě se do prázdné brány trefil opět Jiří Curney. „Chodov nás v závěrečné části dostal pod tlak, vytvořil si střeleckou převahu. O to větší hodnotu pro nás dnešní výhra má,“ uznal trenér Pazdera.

Obdobně mluvil i Podhráský. „Postupně jsme se zlepšovali a ve 3. třetině jsme měli opravdu hodně šancí se na Boleslav dotáhnout, ale neproměnili jsme,“ mrzelo chodovského kouče, který zároveň bojovně vyhlásil, že se jeho tým na druhý zápas pořádně připraví.

Technology Mladá Boleslav - Chodov 6:3

Branky a nahrávky: 7. Tokoš (Tad. Chroust), 14. Natov (Höffer), 24. Tom. Chroust (Gruber), 33. Curney (Krzyžanek), 37. Pluhař (Höffer), 60. Curney (Krzyžanek) – 11. Pražan (Ondrušek), 23. Krbec (Maxa), 28. Řezáč (Krbec). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 605.

Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust – Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.