Florbalisté boleslavského Billy Boy pokračují v misi obhajoby pohárového triumfu z loňské sezony. Stejně jako před rokem dokázali ve čtvrtfinálové skupině vyřadit Tatran Střešovice. Na domácí palubovce rozhodlo o semifinalistovi až prodloužení, které rozhodl postupovým gólem Ondřej Fojta.

Boleslav v zápase vedla v úvodu už 3:0, ale selanka se nekonala. Tatran se rychle zvedl, nastartoval ho Ullmannův přesilovkový gól a ještě do přestávky dvěma brankami vyrovnal jeden z nejdiskutovanějších florbalistů posledních dnů Fridrich.

A po pauze bylo ještě hůř. Střešovický obrat dokonal Vávra, ovšem Mladá Boleslav měla svou produktivní formaci – ve 26. minutě Křenek natáhl pro vyrovnání a v závěru druhé třetiny Tomáš Chroust trefil hattrick!

Ve třetí třetině odolalo boleslavské vedení 5:4 do 45. minuty, pak v laufu hrající Vávra a Fridrich během 42 vteřin otočili na 6:5 pro Tatran.
Ale ještě víc zářil Tomáš Chroust. Za dvě minuty čtvrtým gólem vyrovnal a dramatický zápas poslal do prodloužení. V něm se čas zastavil na 62:21, kdy Fojtova střela se štěstím propadla za Kafku.

Dnes večer čeká na Gumičky další extraligový duel. Poslední zápas před reprezentační přestávkou se hraje od 19 hodin a Boleslav na domácí palubovce přivítá Spartu Praha. „Potřebujeme vyhrát. Na Tatran jsme ztráceli před tímto kolem pět bodů, takže si nemůžeme dovolit žádnou další bodovou ztrátu. Je potřeba sesbírat všechny síly, které zbývají, a dobře se připravit," burcuje kouč Jan Zahalka.