Začátkem listopadu proběhlo v Brně ve sportovní hale Masarykovy univerzity Mistrovství České Republiky v Taekwon-Do I.T.F. Účastnilo se jej celkem 300 závodníků z 22 škol.

Této obrovské události se zúčastnila i mladoboleslavská škola Ge-Baek v čele s mezinárodním instruktorem nositelem IV. danu Zdeňkem Vavruškou.
Soutěže začaly již v pátek kategorií žáků a veteránů. V ní se mimo jiné představil v divizi týmů boleslavský žákovský tým pro matsogi (volný boj) a tul (technické sestavy). V obou disciplínách získali Boleslaváci bronzové medaile.

Tým tvořili žáci Martin Tošovský, Jiří Kudrnáč, Tomáš Vrba Matěj Trávník a Dominik Straka. Ten vystoupil na stupně vítězů ještě jednou. Z individuální kategorii volného boje si odvezl stříbro.

Mezi žákyněmi se ve volném boji strhla nevídaná bitva. Ve finálovém zápase mezi mladoboleslavskou Rýdlovou a brněnskou závodnicí Popelovou se několikrát prodlužovalo.

Rozhodlo až druhé nastavení. V něm prokázala větší fyzickou i psychickou odolnost Brňanka, takže zlato do Brna a stříbro do Mladé Boleslavi.

Největším úspěchem pátečního dne byly pro mladoboleslavskou školu Taekwon-Do, tři zlaté medaile veterána Zdeňka Vavrušky, který se zaskvěl hned ve třech disciplínách. V sestavách, volném boji a silovém přerážení.

V sobotu pokračovala soutěž mezi seniory. Z tohoto dne máme další medaili zásluhou Jakuba Slavíka, který skončil v seniorské soutěži volného boje na třetím místě. V sobotním finálovém večeru proběhla i soutěž v disciplíně hosinsool, což je secvičená sebeobrana dvou nebo tří útočníků proti jednomu hrdinovi, ve které jsme měli dokonce dva týmy. Oba týmy se umístili v první pětce nejlepších, s tím, že tým č. 1 skončil čtvrtý a tým č. 2 dokonce na druhém místě.

Poslední soutěžní den patřil juniorům, v mladoboleslavském oddíle nejpočetnější skupina závodníků. Hned jako první zabodovala Tereza Králová, která k bronzové ze sestav přidala stříbro z volného boje. Dalšími bronzovými medailemi se blýskli, Miroslav Jozífek v sestavách a Tomáš Zejval z volného boje.

Dvě naše vycházející hvězdy a členky české národní reprezentace Eliška Richterová a Aneta Josková dostali prostor na tatami okolo 15 hodiny.

Aneta si po zklamání ve volném boji, kdy podlehla zkušenější soupeřce hned v úvodu kvalifikace, spravila chuť v silovém přerážení, v této disciplíně se už blýskalo stříbrně. Asi nejdelší cestu k medaili zažila Richterová. Po několika vítězných zápasech ji až ve finále zastavila moravská taekwondistka.
Boleslavský výběr si z domácího šampionátu odvezl sedm bronzových, šest stříbrných a tři zlaté medaile.

M. PŘIBYL