Zatímco fotbalová sezona si aktuálně vybírá letní volno, ta ve fotbale americkém právě vrcholí. Třetí nejvyšší soutěž v tomto zajímavém sportu pozná svého vítěze v sobotu. V takzvaném „Bronze Bowlu“ vyzvou Raideři z Bělé pod Bezdězem soupeře Zlín Golems. Hrát se bude od 16 hodin na fotbalovém stadionu v Bělé.

Diváky čeká kromě vyvrcholení třetí nejvyšší české soutěže také další doprovodný program. Na stadionu budou tedy tentokrát k dostání malé reklamní předměty jako náramky, magnetky a podobně. Samozřejmostí bude i poločasová soutěž nabitá zajímavými cenami. Veškerý výtěžek z finálového zápasu půjde na konto místní maminky tří dětí, která se ocitla v tíživé životní situaci.

„Je nám ctí, že již v druhé sezoně, tedy poté, co nás město Bělá pod Bezdězem přijalo pod svá křídla, můžeme na domácím stadionu pořádat finálový zápas třetí ligy a bojovat o postup do druhé nejvyšší soutěže,“ hlásí v pozvánce na finálové mač hráči Bělé.

Jan Kuchta v dresu reprezentace. Bude jeho spolupráce s Tomášem Čvančarou táhnout Spartu za úspěchy?
Co straší favority před startem ligy? Spartu Kuchtovo ego, Slavii počet obránců

„Při této příležitosti bychom rádi i my podporu vrátili zpět do města, které se stalo naším domovem. Ve spolupráci s místostarostou Bělé, s panem Janem Sýkorou, chceme podpořit místní obyvatelku, maminku tří dětí, paní Kláru,“ píše se mimo jiné v pozvánce.

Soupeřem jim budou zmiňovaní protivníci ze z Baťova města. Historie Golems sahá až do roku 2012, nicméně do první soutěže pod hlavičkou ČAAF nastoupili v roce 2016 a od té doby jsou pravidelnými účastníky s výjimkou loňské koronavirové sezony (část týmu působila u třineckých Sharks). Největším klubovým úspěchem se dá považovat rok 2019, kdy se Golems stali vítězi 3. nejvyšší ligy. Zde došlo také k první konfrontaci s Raiders (dříve Greenraiders) a Golemové si tehdy odvezli z Mladé Boleslavi jasnou výhru 23:0.

Největší hvězdou Golems je bezesporu legenda a veterán českého amerického fotbalu Alan Kosniovský. Dvaačtyřicetiletý quarterback, který se k americkému fotbalu dostal v době, kdy ti starší z domácího týmu teprve navštěvovali první stupeň základní školy a ti mladší ještě ani nebyli na světě.

„Zlín Golems od porážky z prvního zápasu sezony ušli ohromný kus cesty a jedná se nyní o nejvíce nebezpečný tým naší soutěže. Rozhodně nic nepodceníme a budeme se snažit našim fans, předvést to nejlepší, co v nás je,“ burcují domácí Raiders.