Do již páté sezóny Mistrovství České republiky vstoupilo družstvo superveteránů Sršáni Mnichovo Hradiště, složené z velké části z odchovanců a dlouholetých hráčů místního volejbalového oddílu, v nezměněné sestavě. Cílem bylo konečně zlepšit šestá místa z předcházejících ročníků. Družstvo VČV Hradec Králové se po potížích v předchozí sezóně už nepřihlásilo, a tak na startu mistrovství byla desítka celků.

Po sérii turnajů dospěla celá túra až k finálovému podniku, který hostil Jindřichův Hradec. Hradiště na něm reprezentovala dvanáctka plejerů.

Radost fotbalistů Rejšic - ilustrační foto
Gólová exploze Rejšic. V podzimní derniéře vyprovodily Velvary kanárem

Na úvod Sršni hladce porazili nebezpečnou Opavu a Pozdní sběr, a tím si prakticky zajistili finálovou skupinu. Pražský výběr však Hradišťany v dalším zápase zaskočil velmi dobrou hrou. V posledním utkání skupiny remizovali se Svijany, když první set vyhráli po napínavé a vypjaté koncovce. Ve skupině pak skončili na 3. místě a postoupili do finálové skupiny. V závěrečném sobotním zápase bylo Brno jasně lepší Středočechů, ale náladu jim zlepšila Zvičina, která poslala Hanáky do skupiny o 7. - 10. místo a tím je vyřadila ze souboje o konečnou čtvrtou příčku.

V neděli pak podali Sršni v obou zápasech výborný výkon. Jasně přehráli Zvičinu, která dokázala získat set nad Brnem i Svijany a remizovat s Medvědy. Ti Hradišti vítězstvím v závěrečném zápase nad Pražským výběr pojistili skvělé čtvrté místo ve 24. ročníku Mistrovství České republiky superveteránů. Před nimi skončila pouze družstva Sešlost Brno (mistr České republiky), Pivovar Svijany a Medvědi Litomyšl, kde se to jen hemží dlouholetými extraligovými nebo prvoligovými hráči. Ti jsou ale i v družstvech, která skončila za Sršáni – Pražský výběr, Hanáci nebo Republica Opava. Úspěšný ročník podtrhlo vyhlášení Zdeňka Blažka nejlepším nahrávačem celého mistrovství.