Na poslední šestý turnaj volejbalové Supermini Tour do Benátek se omluvily dva týmy Spartaku Pečky, ale i přesto se prezentovalo hrou 24 týmů hráček a hráčů ve věku 7 - 12 let.

V krásném prostředí haly v Benátkách bylo i loučení s prvním ročníkem SMT velmi příjemné. Jako již tradičně nasadil do hry nejvíc týmů domácí VK Benátky, tentokrát celkem sedm, šest družstev měl Sokol Mnichovo Hradiště, pět boleslavská Autoškoda, čtyči Kaučuk Kralupy a pouze dva tentokrát Spartak Pečky.

Hrálo se opět na dva hrané sety na časový limit, přičemž každý set se musel i po vypršení času dohrát do vítězství jednoho z týmů.

Nejprve byly sehrány základní skupiny po šesti účastnících, takže každý tým absolvoval celkem pětici utkání, poté byly týmy rozřazeny do skupin o umístění a následně v zápasech o umístění pak sehrály ještě další dva zápasy se soupeři přibližně stejné výkonnosti.

Mnichovo Hradiště A ve složení bratři Kováčové a Milan Ponocný se kvalifikovali do velkého finále první ligy a dvou remízách na sety a výhrách na body se díky lepšímu vzájemnému zápasu dostali na první místo před Benátky B. Třetí skončil B tým Autoškody a čtvrté hřáčky Autoškody A. Další týmy Sokola MH, B a C, hrály ve skupině o 5 - 8.místo. Zde skončily všechny zápasy 1:1 a jediné výhry nad AŠ MB C dosáhli hráči C týmu Sokola MH ve složení Jakub Eichler, Josef Hrdlička a Tadeáš Kysela. Tato výhra je vynesla na páté místo. Až za nimi skončily týmy Benátky A a AŠ MB C. Mezi ně se pak vklínil na sedmou příčku tým Sokola MHB ve složení Michal Coufal, Jan Hyka, Aleš Konejl a Michal Novák.

Ve druhé lize hrály týmy Sokol MH D ve složení Denisa Kováčová, Vendulka Mařasová, Lenka Chalupová a Adéla Studničná a skončily šesté. Hradiště E pak v sestavě Markéta Choutková, Karolína Javůrková a Michaela Loudová obsadilo desátou příčku a F tým ve složení Vojta Bígl, Jirka Pazour a Lucka Tvrzníková obsadil jedenáctou příčku. E a F tým jsou složeny převážně z hráček a hráčů ročníku 2003, takže ti teprve sbírají své první volejbalové zkušenosti. Pozitivní ale je, že se všechny děti na turnaje SMT těší a mají tak možnost nejen trénovat, ale i poměřit síly s dalšími soupeři mimo vlastní oddíl.

Po skončení volejbalových bojů došlo na slavnostní ukončení a vyhlášení vítězů. Vyhlašovalo se nejprve pořadí v turnaji od 24. do 1.místa a první tři týmy v první i druhé lize byly odměněny medailemi a všechny pak drobnými cenami.

Poté následovalo vyhlášení pořadí družstev celkové v celé Supermini Tour. Výsledné pořadí týmů bylo: 1. Sokol MH A, 2. AŠ MB A, 3. AŠ MB B.

Následně bylo vyhlášeno celkové pořadí oddílů dle součtu bodů získaných týmy oddílu v celém ročníku SMT. Těm byly předány poháry a míče GALA.

Také v oddílech zvítězil Sokol Mnichovo Hradiště před AŠ MB a VK Benátky. Zcela na závěr byli vyhlášeni nejužitečnější hráčky a hráči každého oddílu. Za VK Benátky Lucie Šulcová, za Autoškodu Mladá Boleslav Natálie Benešová a za Sokol Mn.Hradiště pak člen vítězného týmu Filip Kováč.

JIŘÍ SKŘIVAN