Celou kariéru o něm parta kolem kapitána Petra Novotného, bratrů Bouškových a kanonýra Ondřeje Fojty snila. A teď je tady. Už zítra nastoupí florbalisté Technology Mladá Boleslav do svého prvního extraligového Superfinále v kariéře. Soupeřem jim bude několikanásobný český mistr ze Střešovic.

Finálový duel žen je na programu od 14 a souboj o zlato v kategorii mužů začne o tři hodiny později. „Jistě bude zajímavé vidět nejlepší tým v historii Tatran a Mladou Boleslav, která začínala v páté nejvyšší soutěži a po mnoha letech se dostala až do superfinále," řekl předseda florbalové asociace Filip Šuman.

„Zkušenosti hrají pro nás a máme to doplněné zdravým mládím. Není důvod, abychom nevyhráli," řekl trenér Střešovic Jiří Jakoubek, který se hecoval s kamarádem a protějškem na lavičce Středočechů Janem Zahalkou. Mladá Boleslav pod vedením bývalého hráče i trenéra Tatranu už postupem do finále dosáhla nejlepšího výsledku v historii a může útočit na double.

„Rozhodně jsme si svůj cíl ještě nesplnili. Hrozně se na to těším. Rok jsme na to pracovali a doufám, že to v tom jednom zápase zhodnotíme. Ženou nás v sezoně i fanoušci. Máme informaci, že bude v O2 Areně až tisíc lidí z Boleslavi. Doufám, že je to výhoda proti Tatranu, na který nikdo nechodí," řekl s úsměvem Zahalka.

ATMOSFÉRA

Očekává se fantastická divácká kulisa. Návštěva na souboj florbalistů Tatranu Střešovice s Mladou Boleslaví, kterému bude předcházet boj o zlato v kategorii žen mezi Herbadentem a Chodovem, může překonat metu 10.451 diváků z roku 2013.

„Doufám, že rekord padne. Máme prodáno přes deset tisíc vstupenek. Věřím, že čtvrté superfinále může přinést fanoušků hodně velkých zážitků, i když pro hráče to bude hlavně tvrdé utkání o titul," řekl na tiskové konferenci v Praze prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Jisté je, že převahu v hledišti bude mít Mladá Boleslav. „Na Tatran nikdo nechodí," hecoval soupeře na tiskovce kouč Zahalka. Klub vypravuje z Mladé Boleslavi několik autobusů. Boleslav chce vládnout na hřišti i v hledišti. „Nechali jsme pro naše fanoušky vyrobit speciální edici finálových triček a vlaječek," prozradil generální manažer klubu Tomáš Pacák.

Sortiment prodává florbalový obchod v Sokolovně v pátek 16.30 – 18.30. Množství limitované edice je omezené, případný doprodej bude probíhat v sobotu ve speciálně vypravených autobusech pro fanoušky Technology Florbal Mladá Boleslav.