Hned šestice boleslavských cyklokrosařů se nominovala k prvnímu cyklokrosovému závodu Světového poháru UCI v belgickém Kalmthoutu. A nevedla si vůbec špatně.

Senzací se stal Boleslavák Zdeněk Štybar ze stáje Fidea – Lugano MB, který ve své premiéře v kategorii Elite přesvědčivě zvítězil a porazil favorita závodu, domácího Svena Nijse o 33 vteřin.

Jedenadvacetiletý Zdeněk Štybar, dvojnásobný mistr světa v kategorii U23, odchovanec trenéra Vojtěcha Červínka, ujel svým soupeřům už ve druhém okruhu a svůj náskok udržel až do cíle.

Zdeněk Štybar bere trať v Kalmthoutu za „domácí“, protože v tomto městě již dva roky bydlí. Proto také tento závod považoval za jeden z nejdůležitějších, stejně jako závod v Táboře, který se pojede jako druhý v sérii Světového poháru v sobotu 27. října za přítomnosti kamer ČT.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem v Kalmthoutu zvítězil. Hodně mi pomohli místní fanoušci, kteří mě vydatně povzbuzovali. Vstup do kategorie Elite se mi vydařil nad očekávání a jsem také rád, že jsem Nijsovi oplatil porážku z předchozího závodu Super Prestige,“ řekl v cíli šťastný vítěz.

Další výrazný úspěch zaznamenal junior Petruš z Empella Czech team – MB, který skončil na 2. místě, když cílem projel ve stejném čase jako vítěz Jouffroy z Francie a prohrál o šíři galusky!

Z dalších boleslavských závodníků skončil Dlask v kategorii Elite na 27. místě, Chrobák na 28. místě a Kyzivát dojel třiatřicátý.

Jiří Polnický z Empella Czech team – MB v kategoii U23 dojel na 18. místě.