Chodov – Auto Škoda 18:24

Házenkářský starší dorost HC Auto Škoda by měl po loňském třetím místě ve II. lize i v letošním ročníku bojovat o nejvyšší příčky. Kádr nezaznamenal výraznějších změn a do prvního utkání tak nastoupilo družstvo v plné síle.

Hosté začali rozpačitě a dlouho se nemohli dostat do správného tempa. V obraně inkasovali a v útoku se nedokázali střelecky chytit. Ve 13. minutě prohrávali už rozdílem pěti branek – 2:7.

Pak se přece jen boleslavští hráči dostali z počátečního herního útlumu a díky třem tříbrankovým sériím strhli vedení poprvé v utkání na svou stranu. Do kabin tak obě družstva odešla po třiceti minutách za stavu 12:11 pro HC Auto Škoda.

Úvodní minuty druhého poločasu byly vyrovnané. K rozhodnutí došlo v prostřední desetiminutovce. Boleslavští čtyřbrankovou šňůrou zvýšili svoje vedení na šest branek a ve 46. minutě vedli 20:14.

Po zbytek hrací doby měli už hráči HC Auto Škoda utkání plně pod kontrolou. Předčasně skončilo utkání pro levou spojku HC Auto Škoda Petra Jirsu, který musel po inkasovaném úderu do obličeje opustit palubovku s přeraženým nosem.

AŠ: Kuka, Ištván – Makovec 3, F. Janhuba 4, Jirsa 7, B. Kábrt 6, A. Pavlíček 3, Svárovský, J. Janhuba 1, Polesný, Šťastný, Váňa.