Billy Boy – Otrokovice 9:8

Fantastická podívaná pro diváky a fanoušky, pro trenéry už méně. To bylo páté utkání čtvrtfinálové série AutoCont extraligy mezi florbalisty Billy Boy a otrokovickými Pantery.

Opět velmi vyrovnaný duel, ve kterém neměl ani jeden ze soupeřů vítězství jisté až do závěrečné sirény a ve kterém rozhodovaly maličkosti. Přestřelku zahájil již ve 2. minutě přesnou střelou z první Valčík a Otrokovice poprvé a také naposledy v utkání vedly. První zlom totiž následoval v 8. minutě, ve které domácí Mladá Boleslav dvěma rychlými góly Křenka a Gwuźdźe přiklonila misky vah na svou stranu.

Obrat mohly Otrokovice Boleslavi oplatit po vyrovnání z hole Koňaříka, ale trestné střílení po Pluhařově faulu neproměnil Nagy. Křenek tak minutu před koncem první části tvrdou ranou z poloviny hřiště vrátil domácí do vedení. Rozhodující moment přišel půl minuty po úvodním buly druhé třetiny. Bouška si poradil s obranou hostů, Michajlovičovi nedal šanci a zařídil svému týmu dvougólové vedení. Byť Otrokovice dokázaly ještě několikrát vyrovnat, Mladá Boleslav byla stále o krok napřed. Malé déjà vu prožil Nagy ve 35. minutě, kdy opět nedokázal v trestném střílení pokořit Bauera. Mladá Boleslav tak dokázala udržet jednogólový náskok až do konce utkání a zařídit si tak postup do semifinále.

Branky: 8. Křenek, 8. Gwuźdź, 19. Křenek, 21. J. Bouška, 33. J. Bouška, 44. Gwuźdź, 53. P. Bouška, 57. Novotný, 60. Novotný – 2. Valčík, 9. Ďopan, 25. Petřík, 37. Koňařík, 39. Sovják, 46. Koňařík, 55. Sovják, 60. Valčík. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 326.

V semifinálovém souboji o superfinále vyzvou boleslavští florbalisté druhý tým základní části z Vítkovic. Začíná se dvěma duely o Velikonocích – v neděli 31. března a na Apríla.