Boleslavští florbalisté píšou historii v přímém přenosu. Co se tedy alespoň individuálních historických statistik týká. Ve svém středu mají historicky nejlepšího nahrávače soutěže, kterým je se 302 asistencemi Petr Novotný.

Kanonýr Jiří Curney je s 296 vstřelenými góly nejlepším střelcem a od středečního zápasu na palubovce pražských Bohemians (5:8), který byl v dopoledním čase tradičně věnován školákům, je také historicky nejlépe bodujícím hráčem soutěže. V tabulce všech ročníků překonal legendárního Petra Skácela. Curneyho aktuální bilance je 296 branek a 217 asistencí. Svých 513 bodů stihl zaznamenat během 247 odehraných utkání. 

„Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Na rekordu mají velký podíl moji spoluhráči, za což jim děkuju a věřím, že to číslo společně ještě posuneme o dost dál,“ řekl boleslavský Jiří Curney. Navíc je předpoklad, že ve svých osmadvaceti letech bude ještě drahný čas brázdit Superligové arény. Navíc v dresu Mladé Boleslavi, která s průměrem více jak osmi vstřelených branek na zápas patří k tomu nejlepšímu, co tuzemská florbalová mapa nabízí.

Curney tento magický mezník překonal ve své dvanácté sezoně mezi českou elitou. Kromě Mladé Boleslavi, jejíž dres hájí, čerstvý rekordman aktuálně sbíral superligové body také v rodném Třinci, Ostravě a pražském Chodově. Od roku 2013 patří k oporám boleslavských florbalistů. A také k oporám české reprezentace.

V historické tabulce Superligy překonal svého někdejšího spoluhráče z Ostravy Petra Skácela. Ten je aktuálně druhé s 511 získanými body. „On byl výjimečný. Přirovnal bych ho k Petrovi Novotnému od nás z Boleslavi. Měl skvělý cit pro přihrávku. Když jsem s ním hrál, jedno dvě střídání se nic nedělo a v tom třetím jsem najednou dostal na čepel míček a dával jsem gól do prázdné brány. Finální fázi měl dokonalou.“ Skácelova kariéra v nynějších 33 letech pokračuje v prvoligovém Havířově.