Novým trenérem extraligových florbalistů se od nové sezny stal Jiří Stožický z Liberce. Tam dosud působil jako asistent u extraligových žen a juniorek, vypomáhal ovšem také u extraligových mužů. Jako hráč okusil v Liberci i Extraligu před tím, než se rozhodl jít zkusit florbal na jeden rok do Německa. Po návratu se začal již naplno věnovat trénování, kde cítil větší šanci se prosadit na vyšší úrovni než jako hráč.

Jiří Stožický v rozhovoru prozradil s jakými představami a cíli do Mladé Boleslavi přichází, co od nadcházající sezony očekává.

Jak dlouho jste se rozmýšlel přijmout nabídku trénovat Mladou Boleslav?
Nabídka k trénování extraligového týmu boleslavských mužů mě hned od začátku potěšila. Ze strany Boleslavi jsem cítil opravdu velký zájem a rychlé férové jednání, což definitivně rozhodlo. Na trénování v novém působišti se moc těším a doufám, že důvěru boleslavského klubu nezklamu.

S jakými informacemi a znalostmi boleslavského florbalu do funkce jdete?
Informace o týmu jsem měl velmi dobré. V týmu působí bývalí spoluhráči z Liberce a také spoustu dalších hráčů znám z různých letních turnajů. Od nich jsem věděl, jak to v Boleslavi chodí, jaké jsou sportovní ambice a co se ode mě očekává. To považuji za velkou výhodu pro obě strany.

Jak jste spokojen se současným složením hráčského kádru? Už jste stačil všechny hráče dostatečně poznat a koho z nich považujete za stěžejní pilíře boleslavské hry?
Současný hráčský kádr je v Boleslavi stabilizovaný a je už poměrně dlouho pohromadě, což považuji za velkou výhodu. Navíc boleslavská juniorka produkuje spousty nadějných mladých hráčů, kteří by měli vytvořit v týmu zdravou konkurenci a tlak na místa. Hráče, kteří hrají extraligu již znám. Ještě bych rád poznal kluky z juniorky, k čemuž poslouží přípravné zápasy a turnaje před sezonou. Velkou oporou by měla být určitě silná brankářská dvojice Pajer – Koráb. Hodně taky čekám od trojice Novotný, Slaný, Fojta, kteří budou bojovat i o nominaci na prosincové mistrovství světa. Hlavně však budu spoléhat na týmové pojetí, které je podle mne velmi důležité k dobrým výsledkům a k pohodě v týmu.

S jakým cílem do nové sezony vstoupíte a co osobně budete považovat za úspěch?
Osobně bych chtěl bojovat o medaile. Za velký úspěch bych považoval postup do finále, ke kterému chyběl několikrát v minulosti Boleslavi jenom krůček. Hráčský potenciál na finále v Boleslavi určitě je, liga se však za poslední dva roky hodně vyrovnala, proto lze na finále myslet jen při maximálním přístupu každého člena týmů k tréninkům a zápasům. Lákavý je i úspěch v poháru.