Mladoboleslavští judisté zajížděli v sobotu na poslední nominační turnaj pro MČR před letní přípravou. Na Český pohár do Chomutova přijelo na 800 judistů. Soutěž probíhala na 6 tatami. Jak se na nich dařilo Mladoboleslavským?

Jako první do turnaje za starší žáky nastoupil Adam Kopecký. Adam po jarní pauze nutně potřeboval body pro účast na MČR, což v konkurenci 21 judistů ve váze nebyl lehký úkol. Adam se do soupeřů pustil svým stylem, první zápas vyhrál za 5 sekund, druhý za 20, Třetí kolo 1:30, takto pokračoval do semifinále, kde narazil na dvojnásobného mistra České republiky. Adam si chtěl vylepšit bilanci s tímto soupeřem z Jablonce, ale po urputném boji ještě podlehl a pokračoval do bojů o 3. místo. Tady se potkal s německým soupeřem, utekl mu z držení, ale došly síly a bylo z toho slušné, bodované 5. místo a vytoužené body do ranking listu.

Martin Procházka a Honza Turchich rovněž 21 soupeřů ve skupině, dobré zápasy, ale na bodované pozice nedošli. Michal Horák měl ve skupině dokonce 22 soupeřů a hned na úvod dostal budoucího vítěze turnaje. Prohra na úvod a Michal skončil v opravných kolech na nebodovaných místech.
Za mladší žáky nastoupil Michal Chlupáč, ale ani tomu se v nejobsazenější kategorii nepovedlo zabodovat. V odpoledních hodinách byly na programu zápasy dorostenců. Martin Ekrt a Michal Novotný sbírají zkušenosti na těchto vrcholných soutěžích a snaží se zabodovat. První drobné úspěch už jsou, ale na bodované pozice to nestačilo.

Posledním želízkem v ohni byl Vojtěch Staněk, který soutěží v absolutní váhové kategorii. Vojta už je ostřílený bojovník. Rozvrh síly na celý turnaj. V prvním kole porazil soupeře technikou boků O-goshi a soupeř musel pád vydýchat. V dalších kolech bodoval osobní technikou, strhem Soto-maki-komi.
Ve finálovém zápase Vojta vyhrával a dokonce nasadil držení, ale soupeř měl více sil a dokázal výsledek obrátit. Vojta se musel spokojit se stříbrem, ale určitě si polepšil v nominaci na MČR a postoupí z průběžného 4. místa v ranking listu. Bojové podmínky v hale byly náročné díky vysokým teplotám a hojné účasti a závodníci se s tím museli vyrovnat.