Mistrovství České republiky v judo mužů se letos konalo v Jičíně. Tentokrát bez účasti mistra světa Lukáše Krpálka. Mladoboleslavský oddíl tam reprezentoval juniorský mistr republiky Jan Staněk.

Honza se bez problémů probojoval do semifinále, ale tam narazil na svého věčného rivala Lukáše Hlaváčka z USK Praha. Bohužel po chvilkovém zaváhání prohrál a sestoupil do bojů o bronz. Tady již nenechal nic náhodě a svou osobní technikou Soto-makikomi vybojoval třetí místo.

Ústí nad Labem – Mláďata a mladší žáci vyrazili do Ústí nad Labem na tradiční Turnaj nadějí. Této prestižní soutěže se účastnilo 257 bojovníků judo a zápasili na čtyřech tatami. Bratři Kopečtí chtěli na třetím turnaji v řadě vyhrát dvě zlaté. První do soutěže, již tradičně, nastupoval Matěj Kopecký. Matěj je ve výborné formě a psychické pohodě. Všechny zápasy ukončil před časovým limitem a to do jedné minuty. První zlato bylo doma.

Michal Chlupáč po jedné prohře přidal bronz. Lukáš Král rovněž vybojoval bronz, ale poslední zápas se zdramatizoval, když Lukáš svým nosem trefil soupeřův loket. Další bronz tentokrát již v kategorii mladších žáků přidal Ondra Vágner. Ondra ještě na cestě vzhůru sbírá zkušenosti.

Pak nastoupil Adam Kopecký, který už ladí formu na MČR. Do zápasů se nehnal a opatrně bez zranění vyhrál všechny své souboje a vybojoval druhé zlato pro mladoboleslavské judo. Martin Procházka chtěl přidat také zlato do sbírky, ale bohužel jeden zápas prohrál výrokem rozhodčích o jeden bod a spadl do boje o bronz. Tady předvedl v osmé vteřině zápasu fantastické Tai-otoshi a vybojoval bronz.

To Honza Turchich se probojoval až do finále, když v semifinále vyhrál výbornou technikou boje na zemi. Ve finále prohrál jen těsně a bylo z toho stříbro. Jakub Koštíř se nedokázal prosadit a do bojů o medaile se nedostal.