Boleslavský sportovní fanda měl o uplynulém víkendu možnost zvolit hned z několika nabídek sportovních akcí z nejyšších republikových soutěží. A to nejen na hřištích boleslavského regionu, ale i u soupeřů. Ne vždy odcházel potěšen z úspěchů hlubů Mladoboleslavska.

Určitě radost z dvojnásobného úspěchu na domácí palubovce ve čtvrtfinále play – off basketbalové I. ligy žen měli příznivci Slovanky Mladá Boleslav. Ta totiž po nervydrásajích koncích střetnutí dokázala dvakrát pokořit Lokomotivu Karlovy Vary (63:60, 72:65). Vede v sérii 2:0 a zadělala si na postup do semifinále soutěže. K tomu alespoň jednou potřebuje uspět na palubovce Karlových Varů.

S pocitem zmaru opouštěli Městský stadion boleslavští fotbaloví příznivci po skončení utkání I. ligy FK Mladá Boleslav – Sparta. Domácí fotbalisté totiž vedli ještě pět minut před koncem brankou Kuliče 1:0 a nikdo nečekal, že nakonec dojde k tragickému zvratu.

Sparta nejen tři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnala, ale už v nastavení dokázala přidat vítězný gól, vyhrát 2:1 a domácí fotbalisté jen nevěřícně kroutili hlavami.

Důležité utkání hokejové extraligy play – out hráli na svém ledě boleslavští hokejisté s Karlovými Vary. Ti však na rozdíl od svých fotbalových kolegů své dvoubrankové vedení neprohazardovali a i když soupeř snížil, vítězství 2:1 znamenalo pro Boleslav zisk důležitých tří bodů.

Příjemně překvapili florbalisté Billy Boy Mladá Boleslav na hřištích pražského Future. Odjížděli k utkáním za vyrovnaného stavu v sérii 1:1 po střetnutích v Mladé Boleslavi s jediným přáním – uspět alespoň v jednom zápase a uchovat tak naději na postup do semifinále. Svou misi na palubovky SSK Future, který musel vzít za vděk azyl v Králově Dvoře a v pražském Podvinném mlýně, splnili boleslavští florbalisté na jedničku. V obou utkáních výrazně zvítězili (10:1, 9:4) a pstup do semifinále play – off byl na světě.

Těžkou úlohu měli volejbalisté Karba Benátky, kteří v play – off zajížděli na palubovku favorita, loňského vicemistra Kladna. A nebyli daleko od senzace. V prvním střetnutí měly totiž Benátky v tie – breaku tři mečboly a byly blízko k vítězství. Štěstěna se od nich však odvrátila a nakonec podlehly v nekonečné koncovce 19:21. Druhé utkání zvládlo Kladno lépe a nedovolilo Benátkám získat ani set.

Série se nyní stěhuje do Benátek, kde se v nové hale bude hrát v pátek 19. března od 18 hodi, případný další zápas opět v Benátkách v sobotu 20. března od 17 hodin.