Karlovy Vary - Prasyl MB 3:0 a 3:2

Základní sestava, kterou poslal kouč David Knížek do prvního setu, byla shodná s vítěznou ze zápasu proti Ervěnicím, pouze Švejda nahradil na univerzálu Lukáše Knížka. Na nahrávce tedy byl Hrouda, smečaři Feštr s Hudečkem, libero Picek, na bloku Bašus a kapitán Frýda.

Úvod zápasu se ale hostům nevyvedl podle očekávání, v podstatě se jim nedařilo vůbec nic, počínaje útokem, přes nedůslednou obranu na bloku a chyby v mezihře.

V každém setu se domácím podařilo hned v úvodu získat několikabodový náskok, který bez velké námahy za nadšeného povzbuzování publika v klidu dotáhli do vítězných koncovek.

Druhý zápas po pauze už byl ze strany Boleslavi podstatně lepší. Na univerzálu nastoupil L. Knížek a na bloku se v blokařské premiéře objevil Pivoňka. Začalo se dařit a zaskočení domácí brzy po dvou setech prohrávali 0:2.

Ve třetím setu ale přišlo boleslavské zaváhání opět v úvodu, což vrátilo Vary do hry.

Čtvrtý set měl podobný průběh, Boleslav neustále dotahovala až do stavu 16:20, kdy začali domácí kazit a byla tu dramatická koncovka. V ní se hostům nepoařilo proměnit dva mečboly, v obou případech zkaženým servisem. To znamenalo prohru 27:29 a srovnání setů na 2:2.

V tiebreaku se hostům dařilo držet krok pouze do stavu 4:4, soupeř pak přidal na důrazu i přesnosti a set skončil jednoznačným výsledkem 15:9 pro domácí.

Sestava Boleslavi: Hrouda, Šourek, Frýda, Bašus, Pivoňka, Hudeček, Feštr, Bouchal, Knížek, Švejda.

Boleslavští volejbalisté se na domácí palubovce v hale gymnázia představí v dalším ligovém utkání v sobotu 16. října, kdy budou od 9 a 13 hodin hostit družstvo TJ Praga.

ROMAN KOZMÉR