U extraligových florbalistů Billy Boys Mladá Boleslav působí jako kondiční trenér Martin Vokoun.

Proč považuje kondiční připravenost za důležitou, jaký je jeho tip pro pořadí mužstev v letošní extralize a co by se mělo v boleslavském florbale zlepšit odpověděl pro čtenáře Boleslavského deníku.

Médii proběhla zpráva, že Tatran Střešovice upustil od kondiční přípravy a zaměří se více na hokejku. Co vy na to?
O tom nic nevím, ale pokud tomu tak opravdu je, tak by to pro nás ve finále mohla být velká výhoda. Pokud není dobrá fyzická připravenost, tak dva zápasy za sebou, třeba jen na dvě formace, udělají právě hlavně s technikou své.

Co je v současné době cílem kondiční přípravy před play – off a plní vaše očekávání?
Cílem je zvednout úroveň kondičních schopností a pochopitelně následně vyladit formu pro play – off. Musím říct, že z posledních čtrnáct dnů mám velmi dobrý pocit. Příprava je hodně intenzivní a přístup většiny hráčů je takový, jako kdyby se v play - off už hrálo. Snad si hráči uvědomují, že při letošní vyrovnanosti týmů, může právě lepší fyzická připravenost rozhodovat. Pokud si teď udržíme zdraví, tak se o výsledky v play – off nebojím.

Jaký je váš tip na pořadí týmů pro semifinále a finále?
Myslím, že letos máme opravdu reálná šance bojovat o titul. Bude to ale velmi vyrovnané a zápasy budou pravděpodobně rozhodovat jen maličkosti. Snad budou hrát v náš prospěch a my si finále konečně zahrajeme.

Co by se mohlo ještě v boleslavském florbale zlepšit?
V první řadě bychom potřebovali novou halu nejlépe s umělým povrchem. V té současné je palubovka v hodně špatném stavu a většina týmů ji hodnotí jako nejhorší povrch v extralize. Nemluvě o potřebě nových tréninkových prostor pro mládež, jejichž kapacita není vůbec dostačující pro stávající počet družstev.