Benátky – Příbram 3:0

V dalším utkání volejbalové extraligy mužů nastoupily Benátky v pozměněné sestavě vyvolané zdravotními potížemi. Na libero nastoupil Vladimír Němeček za nemocného Petra Habadu a na post hlavního trenéra jeho bratr Václav Němeček za hospitalizovaného Lubomíra Vašinu.

Ani hosté na tom nebyli lépe. Tahoun družstva Čížek sice nastoupil do základní sestavy, ale ještě před úvodním podáním musel hřiště opustit pro bolest třísla.

Utkání mělo jednoznačný průběh. Benátky byly ve všech herních činnostech lepší než Příbram a zaslouženě zvítězily bez ztráty setu.

Trenér Benátek Václav Němeček: „Pro nás to byla dobrá odveta, dobré tři body, ale zároveň obrovsky vydřené vítězství. Začátek jsme nezachytili, jak jsme měli. Soupeř úplně podobným stylem, jako v Kladně, začal bojovat a vybírat až úžasné míče a samozřejmě to podpořil dobrým útokem. Jsem rád, že jsme i přesto zabojovali a zvítězili.“

Kapitán Benátek Karel Kvasnička: „Myslím si, že jsme předčili Příbram ve všech směrech. I trochu štěstí stálo na naší straně, ale to je vždycky potřeba.“
Trenér Vavexu a reprezentační trenér ČR Jan Svoboda: „Benátky vyhrály zaslouženě, protože udělaly méně chyb. V podstatě celý zápas vedly a dotáhly zápas bez problémů do vítězství.“

Sestava Benátek: Řezníček (1 bod), Kvasnička (10), Steffan (8), Dittrich (8) Starý (6), Dlouhý (18), libero – Vladimír Němeček. Připraveni byli: Michálek, Sobek, Junek, Stanke. Trenér Václav Němeček ml.

Extraliga mužů pokračuje 15. kolem v sobotu 4. prosince a VK Karbo Benátky hraje v Liberci od 18.00 hodin. Na domácí palubovce se Karbo představí příští sobotu, 11. prosince, od 17 hodin, kdy bude hostit Slavii Havířov. Pro diváky bude opět připravena zajímavá tombola.

ZDENĚK ŠOLC