Benátky – Klano 0:3

Ve třetím utkání play–off volejbalové extraligy mužů zvítězili favorizovaní hosté z Kladna bez ztráty setu. Psychická zátěž po vedení Kladenských 2:0 v sérii se zřejmě ukázala jako rozhodující. Přes prohru s Kladnem však dosáhli domácí volejbalisté historického úspěchu v nejvyšší republikové soutěži a skončili na sedmém místě.

Po vyrovnaném proběhu v začátku prvního setu získali hosté čtyřbodový náskok a ten dotáhli do vítězného konce.

I ve druhém setu měli Kladeňáci navrch. V závěru setu sice domácí náskok hostů snižovali, ale vítězství patřilo Kladenským.

Třetí set byl snadnou záležitostí hostů, kteří tak ukončili účinková domácích v play – off.

Sety: (-20, -22, -16) 75 minut, 370 diváků.

Řekli po utkání:

Trenér Benátek Zdeněk Šmejkal: „Naprosto takticky nezvládnutý zápas. Domluvili jsme se před utkáním úplně na jiné taktice. Začalo to na příjmu a potom se to vezlo po celé utkání. Volejbal se hraje na to, že kdo udělá méně chyb, tak bude úspěšnější. My jsme hráli úplný opak a dopadlo to pro nás velmi špatně. Udělali jsme spoustu nevynucených chyb a s tímto výkonem se nedá vyhrát ani jediný set.

Vedoucí družstva VK Karbo Benátky Václav Němeček: „Poslední utkání jsme odehráli před domácím obecenstvem velmi špatně. Je to škoda, nejenom vůči perfektním divákům, ale i k celému realizačnímu týmu, který se po celou soutěž aktivně podílel na celém chodu soutěže. A co si přát dál? Rychle na dnešní výkon zapomenout a myslet již na další ročník. Myslím si, že sedmé místo v v nejvyšší republikové soutěži je pro malinký oddíl ,jakým jsou Benátky, až neuvěřitelným úspěchem, o kterém se nám před začátkem soutěže ani nezdálo. Cílem bylo udržet extraligu v Benátkách, a to se nám podařilo.“

Trenér Kladna Jindřich Licek: „Samozřejmě spokojenost. V prvním utkání jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Dnes Benátky jednoznačně nezvládly domácí prostředí. Utkání mě trošku zklamalo, protože se mi zdálo, že někteří domácí hráči ho vypustili. Myslím si, že když se hraje play off, takby snaha měla být co největší.“

Sestava Benátek: nahrávka Pavel Řezníček, blok Aleš Dittrich, Pavel Starý, smeč Vladimír Němeček a Karel Metelka, kapitán a univerzál Marek Dlouhý, libero David Steffan, střídali Daniel Kohlmann, Jan Břicháček, Ondřej Michálek, Eduard Metelka, Štěpán Junek. Trenér Zdeněk Šmejkal.

ZDENĚK ŠOLC