V Praze se uskutečnil třetí ročník turnaje Kesl Cup 2010. V konkurenci téměř tří stovek závodníků z České republiky, Slovenska Polska si výborně vedl reprezentant mladoboleslavské Auto Škody Filip Vít.

V disciplíně kata žáků nenašel přemožitele a jasně a zcela zaslouženě zvítězil. Své prvenství Vít potvrdil také ziskem zlata v kategorii závodníků s technickými stupni 3 – 1. kyu.

Nastoupil také v kumite a mezi staršími žáky do 39 kg a opět ani v jednom z duelů nezaváhal. Svou rostoucí formu jasně prokázal ve finále, v němž deklasoval svého soupeře 5:0.

Pro současného nejúspěšnějšího středočeského karatistu byl pražský turnaj jednou z posledních prověrek před dvěma vrcholy sezony.

Již tuto sobotu se představí v domácím prostředí v XVII. ročníku Vánoční ceny Mladé Boleslavi a o další dva týdny později bude v Hodoníně usilovat o medaile na republikovém mistrovství mezi dorostenci.

Bronz na turnaji v Praze v kata Masters - mužů nad 40 let - vybojoval trenér boleslavských karatistů Ladislav Mareš starší.

XVII. Vánoční cena Mladé Boleslavi startuje v sobotu 20. listopadu v Městské sportovní hale od devíti hodin soutěžemi v kata. Finálová klání jsou na programu kolem poledne.

Ve 14 hodin se uskuteční slavnostní zahájení turnaje a od půl třetí jsou na programu duely v kumite. Pořádající oddíl karate TJ Auto Škoda očekává start více než tří stovek závodníků z České republiky, Slovenska a Německa.

Pro mnohé karatisty je Vánoční cena poslední ostrou prověrkou před republikovým šampionátem a pro většinu prestižní záležitostí s ohledem na obrovskou konkurenci, která se v Boleslavi sejde.

Pro diváky je vstup volný, navíc se bude losovat tradiční tombola o zajímavé ceny. Záštitu nad turnajem převzal mladoboleslavský primátor a soutěž podpořilo město Mladá Boleslav.

Podpory se pořadatelům dostalo i od Středočeského kraje i krajského svazu karate a měst Bělá pod Bezdězem, Kosmonosy a Mnichovo Hradiště.

Veškerá podpora a pomoc pomáhá pořadatelskému týmu držet pomyslnou laťku kvality turnaje na vysoké úrovni.

LADISLAV MAREŠ