Vítkovice – Ml. Boleslav 11:7

Jako na houpačce to bylo s výsledkem druhého semifinále play–off florbalové extraligy. Boleslaváci zaskočili domácí tříbrankovým vedením po první třetině. Vítkovice však otočily výsledek v poslední dvacetiminutovce.

„Takový zápas jsem snad nezažil. Udělali jsme z toho až velké drama, a to zbytečnými individuálními chybami. Teď máme zase týden na „zklidněnou“ a v sobotu si pojedeme do Boleslavi pro postup do finále,“ řekl k utkání autor domácího hattricku Tomáš Sladký.

Naopak Boleslav bude muset odvracet konec série a tím pádem semifinálovou stopku ze strany Vítkovic. „Zápas jsme měli skvěle rozehraný, bohužel nám to nevyšlo. Musíme se celých šedesát minut soustředit na obranu a nenechat se strhnout nějakým šíleným útočením,“ zhodnotil zápas trenér Mladé Boleslavi Jiří Stožický.

Branky: Sladký 3, Hrubý, Tokoš a Suchánek 2, Kološ, Jankulár – Fojta 3, J. Bouška 2, Gwuzdz, Ekl. Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 24:14. Diváci: 460.

Nejlepší hráči: Vít Hrubý – Ondřej Fojta.

Vítkovičtí tak vedou po prvních dvou střetnutích semifinále play–off nad Sokolem Mladá Boleslav 2:0. Série se stěhuje do Boleslavi a třetí utkání se hraje v sobotu od 17.30 hodin v boleslavské sportovní hale za přítomnosti kamer ČT 4, případný další zápas v neděli od 14 hodin.