Z iniciativy nestárnoucího Ladislava Kubína z TJ Sokol Holé Vrchy se uskutečnil třetí ročník cyklistického závodu Do vrchu Vinařice. Byl vyvrcholením silničářské sezony před zahájením cyklokrosu.

Záměr splnil zejména žákovský náborový závod, kdy ze tří nových adeptů hned dva zažádali o licenci a budou moci startovat v Mnichově Hradišti na pohárovém závodě.

V náborové části zvítězil přesvědčivě Lukáš Ruml z Jemník, který za odměnu dostal zbrusu nový cyklistický dres. V kategorii kadetů se loučil vítězstvím holovršský Michael Kubín, který přechází do juniorů.

Kategorie mužů měla na trati Sýčina – Vinařice dramatický závěr. V cílovém souboji nakonec zvítězil Vojtěch Pelant o šíři galusky před Miroslavem Žitným.

Výsledky závodu do vrchu

Žáci - nábor: 1. Ruml (Jemníky) 1:05, 2. Koller 1:13, 3. Frydrych 1:23, 4. Kollerová 1:54 (všichni Sýčina).

Kadeti: 1. Kubín (Holé Vrchy) 7:40.

Muži všech výkonnostních tříd: 1. Pelant (EPO Team MB) 7:36, 2. Žitný (Kooperativa Jablonec) 7:36, 3. Beneš (ACC MB) 7:43, 4. Ševčík (Turnov) 7:45, 5. Juřina (CK Stevens Ml. Boleslav) 7:57.