Tři zajímavé sportovní akce se uskuteční tento víkend v boleslavském regionu.

V sobotu 21. srpna zahájí na letišti v Koprníku od 10 hodin za pořadatelství Modelářského klubu SM ČR Veselá 18. ročník modelářské akce – Pojizerská Model Air Show. V jednotlivých disciplínách se představí rádiem řízené modely letadel, modely raket, vrtulník Robinson R44, rádiem řízené modely aut.

V rámci programu je také připraven stánkový prodej modelářských potřeb, výstava a prodej modelů, i ukázka zemědělských strojů (možnost svezení dětí).

Vstupenky v ceně 50 Kč budou slosovatelné, tah tomboly začne ve 14 hodin. Po celou dobu akce se lze na letišti občerstvit.

V závodech nebudou chybět ani modeláři boleslavského regionu. Partnery akce jsou: město Mnichovo Hradiště, Emerge, s. r. o., Flora, Modelářská prodejna M. Doláka z Podhrádí.

V sobotu 21. srpna v 8.45 hodin zahájí na třech kurtech za sokolovnou v Dolním Bousově již 16. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev.
V týmu hrají dvě ženy (musí být neustále na ploše) a čtyři muži (jejich počet může klesnout na tři).

Pokud se budete chtít turnaje zúčastnit, stačí se přihlásit v den konání turnaje do 8.30 u pořadatelů.

Přihlásit se můžete i dříve na adrese: Miloslav Ječný, Zahradní 561, 294 04 Dolní Bousov, telefon 777 061 727 či 326 396 109, nebo poslat přihlášku na fax 326 396 388 či na e – mail: zs@dolnibousov.cz.

V sobotu 21. srpna odstartuje v 9 hodin od Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi populární dvouetapový cyklistický závod Mladá Boleslav – Krkonoše – Mladá Boleslav, v pořadí již 28. ročník. Závod se jede na památku dlouholetého předsedy boleslavských cyklistů TJ Auto Škoda jako Memoriál Václava Suchardy.

Závod se uskuteční za pořadatelství oddílu cyklistiky TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a CK Kvapil Česká Lípa za podpory města Mladá Boleslav a Okresního sdružení ČSTV v Mladé Boleslavi.

Přestože jde o náročný závod, kapacita 70 závodníků je již v předstihu zaplněna. V pelotonu nebude chybět ani pět žen. Účastníci budou ubytováni na Erlebachově boudě, kde jsou pro ně již pět let zajištěny výborné podmínky, navíc je zařízení přivítá prvním dnem provozu rekonstruované restauarace a ubytovacích pokojů.

První etapa z Mladé Boleslavi na Špindlerovu boudu (1208 m. n. m.) měří 130 km a má tři soutěžní úseky – časovky jednotlivců. První časovka startuje v Olešnici, cíl ve Vyskeři. Druhá časovka odstartuje v Radostné, cíl má na Kozákově. Třetí časovka se startem na náměstí ve Špindlerově Mlýně má cíl na Špindlerově boudě.

Druhá etapa odstartuje v 8.30 hodin z náměstí ve Špindlerově Mlýně do Mladé Boleslavi a je kratší, měří 95 km. Má dva soutěžní úseky v podobě časovek.

Pro nejlepší závodníky v každé kategorii na 1. – 3. místě jsou připraveny věcné ceny. Vyhlášení výsledků se uskuteční ve Sport baru Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi jednu hodinu po dojezdu druhé etapy.