V restauraci Rychta v Kosmonosích se ukutečnila již 17. valná hromada občanského sdružení, futsalového klubu FK Mladá Boleslav - futsal, jehož mužstvo mužů je účastníkem 2. ligy Západ.

V krátkém zhodnocení prezident a manažer klubu Jiří Baborák označil minulou sezonu za sice výsledkově úspěšnou, ale s nenaplněním hlavního cíle – postupu do nejvyšší soutěže, byť v pátém rozhodujícím zápase play-off o jedinou neproměněnou penaltu.

Střelecké tabulce vévodil Kamil Krejčík s 30 trefami, jejíž část ale nastřílel v mateřském libereckém dresu.

Jiří Baborák zdůraznil, že vedení klubu nastartovalo spolupráci s fotbalovým FK Mladá Boleslav, kterému patří velký dík za ekonomickou podporu, ale nadále se nedaří získávat rozhodující finance pro správné ekonomické fungování klubu a týmu tak, aby bylo možno pomýšlet na nejvyšší soutěž.

Prezident klubu také konstatoval, že očekávání také nesplnily přísliby vedení města na podporu sportovní činnosti v Městské hale, která nakonec byla nulová. Naopak došlo k masivnímu navýšení nájemného, takže nakonec tato položka byla v rozpočtu klubu nejvíce zatěžující.

Spokojenost nepanuje ani s doplňováním kádru týmu spoluprací s hráči, kteří prošli mládežnickou základnou FK Mladá Boleslav, ale pro vrcholové pokračování již zde nemají předpoklady.

Jediným hráčem, kterého se podařilo etablovat do kádru mužstva, byl tak jen Petr Pára.

Po zprávě o hospodaření za rok 2009 byl odsouhlasen vyrovnaný rozpočet klubu na novou sezonu 2010/2011 ve výši 400 tisíc korun. V souvislosti s ním byl podán krátký ekonomický rozbor a byly hledány nové náměty na zlepšení fungování ekonomické stránky klubu, která již pátým rokem trpí nenalezením generálního sponzora klubu.

V anketě o nejužitečnějšího hráče uplynulé sezony s výraznou převahou zvítězil Martin Sopko před Kamilem Krejčíkem, jenž hostoval v klubu z Alfy Liberec, a Petrem Párou.

Příprava na mistrovské boje začne již v úterý 3. srpna na různých hřištích, tréninky v hale začnou za 14 dní a do začátku ligy (1. října) kromě dvou až tří tréninkových jednotek v týdnu sehraje FK Ml. Boleslav – futsal několik přípravných utkání od 1. ligy až po okresní přebor. Tradiční soustředění v Rokytnici nad Jizerou je plánováno na lednový termín 2011.

Při sestavování kádru mužstva nedošlo k žádným překvapením. Kádr mužstva z loňské sezny zůstává prakticky pohromadě, zásadní otázkou však zůstává kvalitní brankář.

Realizační tým povedou opět Jiří Baborák a Jan Fencl. Vedoucím mužstva je i nadále Petr Žďánský, zdravotní dozor bude mít na starosti Lenka Růtová a maséry zůstávají Ladislav Bartoš a Michal Tylchert.

Hlavní sportovní metou je hrát ve vyšších patrech tabulky, probojovat se do čtyřčlenné play – off a poprat se tak opět o návrat mezi futsalovou elitu.

Ve volbách do správní rady s mandátem do června 2012 byli zvoleni Jiří Baborák, Petr Žďánský a Jan Fencl. Ve funkci ředitelem marketingu a komunikace bude nadále pracovat Michal Ďurček.

V diskusi zazněly především problémy ekonomického charakteru, kdy byl kritizován přístup vedení města a hledány cesty, jak ulehčit plánovanému rozpočtu v nákladové oblasti, neboť možnosti příjmové části jsou vlivem současné hospodářské situace značně omezeny.