Bojovali do roztrhání těla. A neztratili se. Tak lze charakterizovat výkony šestice bojovníků z mladoboleslavského týmu UFT (Universal Fighters Team).

Tereza Zajíčková, Jana Aszmongyová, Filip Macek, Václav Vopat, Jan Žďánský a Jiří Dimitrov se zúčastnili prestižního turnaje Czech open v brazilian jiujitsu a grapplingu v Kralupech nad Vltavou.

Mezi 250 závodníky si počínali velice dobře. Nejprve se pozornost soustředila na grappling – zápas bez kimona. První z Boleslavských se představila Tereza Zajíčková ve váhové kategorii do 65 kilogramů. Tereza však je mnohem lehčí, a tak se dostala do základního problému. Proti ní stály soupeřky o 15 kilogramů těžší. „Tereza třikrát prohrála, ale odvedla tři velmi kvalitní zápasy plné úniků a pokusů o škrcení, kdy se nevzdala do posledních vteřin,“ uvedl trenér Jiří Dimitrov.

Neohroženě se do ringu vrhla ve stejné váhové kategorii Jana Aszmongyová, která se tomuto sportu věnuje pouhé tři měsíce. Nakonec Jana vybojovala třetí místo.

Úspěšně odstartoval boje v kategorii dnes už zkušený Filip Macek. Dvakrát vyhrál, v závěrečném boji však soupeři podlehl. „Filip obsadil skvělé druhé místo, předvedl krásné zápasy plné naskakovaných pák a pěkné přechody,“ podotkl Dimitrov.

Ve váze do 90 kilogramů bojoval Jan Žďánský. „Honza měl nejkvalitněji obsazenou skupinu v podobě soupeřů se spoustou modrých pásů BJJ. I přesto se Honza umístil na krásné druhé příčce. A protože toho neměl dost, přihlásil se do soutěže Open (bez rozdílu hmotnosti). Tuto váhu okupovali převážně vítězové všech vah. V této soutěži se Honza probojoval na třetí stupínek,“ hodnotil trenér.

A na řadu přišly boje v brazilském jiu-jitsu - zápasy v kimonech. Boleslavské reprezentovali Václav Vopat (nad 90 kg), Jiří Dimitrov (do 77 kg) a opět Filip Macek (do 70 kg). „Filip se bohužel po dvou prohraných zápasech neumístil. Zřejmě na vině je únava z předchozích zápasů a dlouhé čekání na další disciplínu,“ uvedl Dimitrov.

A na řadu přišel i trenér „Didi“ Dimitrov. Po dvou vyhraných zápasech na páku na ruku a jednom na body skončil druhý, když ve finále podlehl Jindřichu Stibůrkovi z Penta Gymu.

Jako poslední zástupce UFT se představil Václav Vopat. Ten se popral s nejtěžšími zápasníky na turnaji. I přes jeho „nižší“ váhu – něco málo přes 90 kilogramů – vyhrál tři zápasy a až ve finále podlehl po dlouhém boji zápasníkovi s DSC Gym Třebovice.

„Boleslavské výpravě se vedlo velice dobře. Zisk čtyř stříbrných a dvou bronzových medailí to dokládá,“ uvedl Michal Filipovič, manažer oddílu UFT.

Ještě letos, 5. prosince, čeká dvojici zápasníků Jana Žďanského a Filipa Macka, účast na prestižním turnaji v MMA Gladiator Championship Fighting, který se uskuteční v pražské sportovní hale Sparty.

Universal Fighters Team má své sídlo v debřském klubu Černá vdova. Nábor nových členů, nejen dospělých, ale i mládeže dokonce předškolního věku, do sekce thajského boxu, boxu, brazilského jiu-jitsu, grapplingu, MMA a sebeobrany se koná každý všední den v podvečer.

„Bližší informace získají zájemci na telefonním čísle 731 044 611,“ dodal manažer Michal Filipovič.