V boleslavské sportovní hale se uskutečnil turnaj mladšího dorostu Perfecta print Cup 2009. Kromě mladších dorostenců HC Auto Škoda se tohoto turnaje zúčastnila družstva TJ Náchod, 1. HK Dvůr Králové, Sokol Kobylisy, Handball Liberec a Sparta Kutná Hora. Turnaj se hrál systémem každý s každým a jedno utkání na 1 x 30 minut.

V prvním utkání nastoupili mladší dorostenci HC Auto Škoda proti družstvu Sokola Kobylisy. Hráči HC Auto Škoda se v útoku trápili s koncovkou a brzo prohrávali o tři branky. Zlepšenou hrou v útoku a proměňováním šancí dokázali stáhnout brankovou ztrátu a vyrovnat v 14. minutě na 8 : 8. Netrvalo však dlouho a opět prohrávali o dvě branky. V závěru utkání nedokázali už brankové manko smazat a prohráli se Sokolem Vršovice těsně 14 : 15.

Ve druhém utkání se střetli hráči HC Auto Škoda s družstvem 1. HK Dvůr Králové. Boleslavští hráči nezačali utkání vůbec dobře. Opět neproměňovali vyložené brankové příležitosti a z následných protiútoků inkasovali. Až v posledních deseti minutách se jejich hra v útoku výrazně zlepšila, stáhli čtyřbrankovou ztrátu a připsali si první bod za remízu 10 : 10.

V třetím utkání čekalo na hráče HC Auto Škoda družstvo Sparty Kutná Hora. Po vyrovnaném úvodu utkání si hráči HC Auto Škoda postupem času začali vytvářet herní převahu. Těžili z rychlého přechodu do útoku a záhy si vytvořili dostatečný náskok. Ten si udržovali až do závěrečného hvizdu rozhodčích a porazili Spartu Kutná Hora 19 : 11.

V následném utkání se utkali mladší dorostenci HC Auto Škoda s družstvem Handballu Liberec. Boleslavští házenkáři se ujali vedení a vytvořili si tříbrankový náskok. Z dobře zajištěné obrany vyráželi k rychlým protiútokům a snadno skórovali. Po celých třicet minut měli utkání pod kontrolou a vyhráli nad Libercem v poměru 17 : 13.

V posledním svém vystoupení na tomto turnaji se hráči HC Auto Škoda střetli s družstvem TJ Náchod. Na házenkářích HC Auto Škoda už byla vidět znatelná únava a když se jim zranil další z hráčů, měli už co dělat, aby účinně vzdorovali tlaku Náchoda. Minutu od minuty ztráceli čím dál, tím víc a těšili se na konec utkání. HC Auto Škoda podlehla družstvu Náchoda 11 : 17.

Házenkáři HC Auto Škoda obsadili na domácím turnaji v konečném pořadí 3. místo. Vítězem turnaje se stalo družstvo Sokola Kobylisy před TJ Náchod. První tři družstva na závěr obdržela z rukou pořadatelů zlaté poháry, které do turnaje věnovala firma Perfecta print.

Konečné pořadí družstev:
1. Sokol Kobylisy
2. TJ Náchod
3. HC Auto Škoda Mladá Boleslav
4. 1. HK Dvůr Králové
5. Handball Liberec
6. Sparta Kutná Hora

Sestava HC Auto Škody: v brance : 12 Železný Michal, v poli : 10 Šťasný Michal 9, 3 Beneš Tomáš 10, 11 Grůša Karel 19, 8 Kováč David 12, 9 Šupej Martin, 13 Krčmář Lukáš 3, 5 Pavlíček Dominik 4, 14 Janoušek Lukáš 11, 7 Walter Jakub 3.

JAN PAVLÍČEK