Kara Trutnov – Slovanka MB 66:69

Basketbalistky Slovanky Mladá Boleslav byly před Vánocemi jeden velký lazaret. Kalendářní rok 2011 zahájily proti kvalitnímu soupeři v Trutnově.

K utkání neodcestovaly Holubová (vleklé zranění) a Drachovská (nemoc ). V průběhu zápasu navíc domácí Komžíková hrubě faulovala Lenku Šípovou, a ta nemohla v utkání pokračovat. Rovněž Mirka Vodrážková se po nemoci do utkání vůbec nezapojila.

Zápas začal poměrně vyrovnaně a první hrací období vyhráli domácí o koš. Nepochopitelný výpadek mladoboleslavských hráček ve druhé čtvrtině a skvělá hra domácích nastavily po poločase vedení domácích o 17 bodů. A stejný rozdíl zůstával na výsledkové tabuli i po třetí čtvrtině.

Čtvrtá čtvrtina však vypadala jako z jiného utkání, jako když k tomuto utkání ani nepatří. Hráčky Slovanky začaly po krůčcích stahovat náskok domácích a těm postupně zamrzal úsměv na tvářích.

Kapitánka Hana Nezdařilová a s ní Petra Pospíšilová vtáhly Slovanku zpět do hry. Když Pospíšilová dala v závěru dvě trojky (celkem čtyři ze čtyř pokusů), prohrávala Slovanka jen o bod a do konce chyběla necelá minuta.

V těchto okamžicích jako správná kapitánka dala Nezdařilová koš a Slovanka vedla o bod. Vzápětí Hana Nezdařilová vypíchla soupeřkám míč, byla faulována a proměnila oba trestné hody.

Domácí v té chvíli potřebovali dát trojku, a to se jim přes veškerou snahu nepodařilo. Slovanka po vítězství v Trutnově útočí na bronzovou medaili. Celý kolektiv hráček a trenérů zaslouží naprosté absolutorium.

René Štěpánek, trenér Slovanky Mladá Boleslav: „Utkání jsme začali výborně, ale z nepochopitelných důvodů jsme potom míč několikrát odevzdali soupeři. Do toho přišel hrubý faul Komžíkové na Lenku Šípovou, naši klíčovou hráčku, kterou tím vyřadila ze hry. Od té doby, i možná v důsledku toho zranění, jsme hráli velice zakřiknutě. V poločase jsem v šatně musel udělat bouřku. Od plic jsem holkám řekl svoje, co jsem si myslel o chybách, kterých se dopustily. Přiznávám se, že jsem na ně řval opravdu hrubě. Ne vulgárně. Ale asi to padlo na úrodnou půdu, protože jsme stáhli rozdíl třiadvaceti bodů. A zlikvidovat tak vysokou ztrátu na horké půdě v Trutnově a ještě vyhrát o tři body, to je zázrak. Klobouk dolů před výkonem všech našich holek ve druhém poločase. Závěr nám vyšel proto, že jsme stáhli právě ten obrovský náskok. Naše holky si začaly věřit a naopak Trutnov si trošičku sedl na zem. Fantastický výkon podala Eva Šípová pod oběma koši. Neskutečně se ve druhém poločase zlepšila.“

František Chmela, manažer Slovanky: „Utkání jsem sledoval na internetu. Po poločase jsem nevěřil svým očím, protože ten rozdíl byl vzhledem k výkonnosti obou družstev nepřiměřený. Ke konci zápasu jsem málem zkolaboval a manželka mě donutila počítač vypnout. Po opětovném puštění jsem hned poslal trenérovi a hráčkám Nezdařilové a Pospíšilové blahopřání. “

Slovanka: Pospíšilová 21, E. Šípová 14, Nezdařilová 13, Tesaříková 7, Kotlanová 6, L. Šípová 4, Filařová 2, Novotná 2, Dřevová, Satoranská, Staňková, Vodrážková. Trenér: René Štěpánek, asistent Zdeněk Švec.