Turnajem Masters byly na kurtech LTC Mladá Boleslav na Štěpánce zakončeny letošní okresní tenisové soutěže mládeže, které byly zahájeny letos v květnu.

Soutěží družstev se v pěti kategoriích zúčastnilo 20 týmů s celkovým počtem 69 aktivních hráčů i hráček.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Mladší žákyně: 1. LTC Ml. Boleslav A 8 bodů, 2. LTC Ml. Boleslav B 7, 3. Sokol Kněžmost 7, 4. Sparing Ml. Boleslav 5, 5. 8. ZŠ Ml. Boleslav 4.
Mladší žáci: 1. Sokol Kněžmost 7, 2. 8. ZŠ Ml. Boleslav 7, 3. TK Mn. Hradiště 4.
Starší žákyně: 1. LTC Ml. Boleslav A 12, 2. LTC Ml. Boleslav B 10, 3. LTC Bakov 7, 4. 8. ZŠ Ml. Boleslav 3.
Starší žáci: 1. LTC Ml. Boleslav 7, 2. Tenis Rohatsko 7, 3. 8. ZŠ Ml. Boleslav 3.
Dorostenky: 1. TK Kněžmost 8, 2. LTC Ml. Boleslav 7, 3. TK Luštěnice 6, 4. 8. ZŠ Ml. Boleslav A 5, 5. 8. ZŠ Ml. Boleslav B 3.

Nejlepší družstva nastupovala ve dvouhrách v následujícím složení :
Mladší žákyně – Hana Vaníčková, Kristýna Křížová, Aneta Zapadlová, Tereza Dufková.
Mladší žáci – Vojtěch Outrata, Ondřej Brothánek.
Starší žákyně – Tereza Ortcykrová, Eliška Ortcykrová, Barbora Kozubová.
Starší žáci – Jindřich Šafařík, Tomáš Korych, David Rubeš.
Dorostenky – Adéla Pospíšilová, Eva Pospíšilová.

Účastníky turnaje Masters 2009 byli hráči a hráčky, kteří se v letošním roce účastnili soutěží družstev. Členům nejlepších družstev byly předány během turnaje poháry a diplomy. Turnaje se celkem zúčastnilo 30 hráčů a hráček v 5 kategoriích.

Přehled výsledků závěrečných kol jednotlivých soutěží:
Mladší žákyně (5 hráček): 1. Hana Vaníčková, 2. Aneta Zapadlová, 3. Tereza Pospíšilová, 4. Martina Nettelová, 5. Tereza Krbůšková.
Mladší žáci (7 hráčů) – semifinále hlavní soutěže: Jakub Čejka – Ondřej Brothánek 9:7, Vojtěch Outrata – Miroslav Kovář 9:5. Finále: Čejka – Outrata 9:0.
Starší žákyně (7 hráček) – semifinále hlavní soutěže: Tereza Váňová – Eliška Ortcykrová 9:2, Tereza Ortcykrová – Hana Vaníčková 9:2. Finále: Váňová – Tereza Ortcykrová 9:6.
Starší žáci (3 hráči): 1. Tomáš Korych, 2. Jiří Šrůta, 3. David Rubeš.
Dorostenky (8 hráček) – semifinále hlavní soutěže: Adriana Švejdová – Tereza Ortcykrová 9:3, Kateřina Šašková – Eliška Ortcykrová 9:6. Finále: Šašková – Švejdová 9:3.