Boleslavští florbalisté ukončili základní část I. ligy florbalu mužů a skončili na pátém místě. Znamená to tedy, že play–off budou začínat dvěma zápasy na palubovce soupeře, kterým je čtvrtý v tabulce Bulldogs Brno. Série pak bude pokračovat dvěma zápasy na palubovce boleslavské sportovní haly.
Boleslavští sokolové obhajují loňské třetí místo a somzřejmě jejich snahou bude tento úspěch zopakovat.

Jak hodnotí výkony mužstva Sokola Mladá Boleslav trenér Jiří Stožický v základní části a jak vidí ambice svých svěřenců v play–off?

Boje v play-off florbalové Fortuna Extraligy jsou za dveřmi. Jak byste zhodnotil její základní část z pohledu mladoboleslavských florbalistů?
Myslím si, že páté místo zcela odpovídá našim výkonům v základní části. Měli jsme výborný vstup do sezoóny, kde jsme sehráli několik kvalitních zápasů. Uprostřed sezony nás potkala krize a ztratili jsme i několik dobře rozehraných zápasů. Určitou zásluhu na tom určitě má, že nám dlouho chybělo několik důležitých hráčů, ale hlavní důvod vidím v tom, že někteří hráči jakoby se uspokojili a nedávali všichni tréninkům to, co by měli. To se muselo logicky projevit. Ke konci sezony jsme se zase trochu zvedli, ale herní pohoda z úvodu soutěže nám stále chybí. Pevně však věřím, že v play-off všichni pojedou na sto deset procent a ukáží, čeho je tento tým schopný.

Jaké je vaše hodnocení extraligy jako soutěže celkově při vaší trenérské premiéře v ní?
Proti extralize žen to je obrovský rozdíl. Extraliga mužů je velmi vyrovnaná a kvalitní soutěž, která však má stále rezervy. Letos vyčnívají snad jen Vítkovice a Třinec. K vidění bylo i několik divácky velmi atraktivních zápasů. Myslím si, že se do budoucna bude ještě více dbát na dobrou fyzickou kondici, která je i velmi důležitá ke zvládání systémových věcí. Dále pevně věřím, že se vrátí několik hráčů ze zahraničí, a tak se zkvalitní liga i technicky. Přál bych si, aby dobří hráči neodcházeli do průměrných švýcarských klubů, které určitě nejsou lepší než naše celky. Když už odchod, tak do elitních klubů, nebo do Skandinávie. To je podle mě jedna z cest, jak extraligu posouvat ještě dále. K tomu ještě přidat kvalitní práci s mládeží a do zhruba pěti let bychom zase mohli být o několik stupínků výše.

Čtvrtfinálovým soupeřem Boleslavi je letos Brno. Jak tento tým osobně vnímátě a jak byste ho charakterizoval?
Brno je silově a fyzicky dobře připravené družstvo. Trochu mi připomíná nás - mají den, kdy hrají opravdu dobře a umí porazit každého, a pak mají den, kdy zahrají hluboko pod svoje možnosti a prohrají, nebo se na body pořádně natrápí. Doufám, že proti nám budou mít ty dobré dny maximálně dva.
Na co se mohou tedy diváci ve čtvrtfinálové sérii s Brnem těšit?

Naprosto souhlasím s názorem, že lze očekávat zápasy bez favorita. Kromě vyrovnanosti se mohou diváci těšit na rychlý útočný florbal plný fyzických soubojů s obou stran. Zápasy s Brnem jsou vždy velmi zábavné a „akční“. Na Brnu mi je sympatické, že se snaží hrát rychle a tvrdě. Zápasy s nimi mě vždy velmi baví. Hodně bude záležet i na nominaci rozhodčích. Když nechají hře spád a nebudou hru kouskovat, tak se diváci mají opravdu na co těšit.

O tomto víkendu čekají boleslavský tým první dva zápasy v Brně. S jakými cíly do nich boleslavští florbalisté půjdou?
Určitě bych chtěl „urvat“ alespoň jeden zápas a nejlépe hned ten první, abychom mohli hrát v neděli v psychické pohodě. Uhrát jeden zápas bude velice důležité, protože otáčet zápasy ze stavu 0:2 by bylo velice náročné.

Které klíčové momenty či hráči budou podle vást rozhodovat o osudu této čtvrtfinálové série?
Tady budu stručný: nasazení, disciplína, dodržování taktických pokynů, proměňování šancí a týmový duch.