Auto Škoda – Most 31:20

Boleslavští starší dorostenci vstupovali do utkání II. ligy s papírově slabším soupeřem s tím, že musí vyhrát a vylepšit si tak pošramocenou reputaci z posledního utkání na Chodově.

Soupeře nenechali příliš rozkoukat a hned v úvodu si vytvořili čtyřbrankový náskok. V 12. minutě vedli 6:2 a svou hrou drželi hráče Baníku na uzdě. Během prvního poločasu si udržovali vybudovaný náskok a v jeho závěru ho ještě zvýšili. Obě družstva odešla po třiceti minutách do šaten za stavu 18:10 pro domácí celek.

Ve druhé části hry se na vývoji utkání nic podstatného nestalo. Házenkáři HC Auto Škoda hráli dobře jak v obraně, tak i v útoku. Neustále zvyšovali svůj náskok, a když v 41. minutě vedli už rozdílem jedenácti branek 24:13, bylo jasné, že v poklidu dotáhnou utkání do vítězného konce.

K průběhu utkání řekl trenér HC Auto Škoda Petr Kulas: „Během utkání dostali šanci zahrát si všichni hráči z lavičky. Hra nebyla valné úrovně, ale myslím si, že jsme utkání odehráli s přehledem a vítězství o jedenáct branek byl zasloužené.“

Auto Škoda: Ištván, M. Železný – Grůša 1, Petr Váňa 1, Beneš 1, J. Janhuba 2, Šťastný 4, Cihlář 4, Polesný 1, Ouvín 4, Šírek, Míka 3, Homolka 4, B. Kábrt 6.

JAN PAVLÍČEK