Ml. Boleslav – Louny 25:27

Starší házenkářský dorost Auto Škody Mladá Boleslav se pohybuje uprostřed tabulky II. ligy a v domácích utkáních by měl plnit úlohu favorita a naplno bodovat.

Ve střetnutí s Louny se od samotného začátku hrála oboustranně vyrovnaná házená. Družstva se přetahovala o vedení, a tak svítil v 16. minutě na ukazateli nerozhodný stav 7:7. Domácí hráči se trápili v koncovce a jejich pokusy o překonání brankáře Loun přicházely často vniveč. V závěru úvodní části hry si hosté vytvořili menší náskok a do šaten za odpočinkem odešly po třiceti minutách oba týmy za stavu 12:11 pro Lokomotivu Louny.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí házenkáři. Otočili stav utkání ve svůj prospěch a v 42. minutě vedli o tři branky 18:15.

I v dalším průběhu utkání si udržovali vedení a vypadalo to, že si na své konto připíší další dva mistrovské body. Jenže v posledních pěti minutách se vše opět otočilo.

Boleslavští hráči chybovali, následně přišlo i zcela zbytečné vyloučení, a hosté nabídnutou šanci na sto procent využili. V početní převaze třemi brankami v řadě strhli vedení na svou stranu a už ho nepustili.

K průběhu utkání a výkonu svých svěřenců poznamenal trenér HC Auto Škody Petr Kulas: „Bylo to vyrovnané utkání. Nám chyběl větší důraz v obraně a v prvním poločasu nám soupeř odskočil na tři branky. O přestávce jsme si řekli, jak budeme hrát v obraně, ale to jsme plnili tak do patnácté minuty. Pak jsme zase začali něco vymýšlet a když jsme vedli o tři branky, následovala dvě zbytečná vyloučení a tady se utkání zlomilo v náš neprospěch. Soupeř nakonec vyhrál zaslouženě.“

Auto Škoda Mladá Boleslav: Ištván, M. Železný – Grůša, P. Váňa 3, Cihlář, J. Janhuba 6, Šťastný 3, Polesný 2, Ouvín 2, Homolka 6, B. Kábrt 1, Möller 2.