Boleslavský oddíl silového trojboje TJ AŠ Mladá Boleslav se na závěr sezony vydal do Sokolova na 17. ročník II. ligy – Čechy silového trojboje družstev mužů a žen. Cílem bylo pokusit se o rychlý návrat do I. ligy, ze které v loni vypadl po neúčasti zaviněné zraněním Zdeňka Šudomy těsně před soutěží.

Čtyřčlenné družstvo ve složení: Zdeněk Čuban, Zdeněk Šudoma, Martin Hažva a Roman Richter chtělo vybojovat mezi sedmi dalšími oddíly alespoň druhé místo, které by postup zajistilo.

Po první disciplíně soutěže dřepu již bylo jasné, že se o první a druhou příčku utkají družstva AŠ Mladá Boleslav a Sporting APIS Praha, když další v pořadí Sokol Vršovice ztrácel již více než 100 bodů.

Ani po benchpressu, druhé disciplíně, se nic podstatného na pořadí neměnilo. Závěrečná třetí disciplína mrtvý tah, která patří mezi silné boleslavského týmu, rozhodovala o všem. Zde předvedli Mladoboleslaváci nejlepší výkon z celého startovního pole a získali pro sebe vysoký bodový zisk který jim zajistil celkové první místo v celé soutěži.

Radost, která po skončení soutěže vypukla, byla opravdu veliká, neboť s ambicemi na celkové vítězství rozhodně boleslavský odddíl do Sokolova neodjížděl. Po právu si ale za odvedené výkony první místo zasloužili.

Za zmínku stojí nejen výkony všech boleslavských závodníků – Čuban (dřep 225 kg, benč 145 kg, mrtvý tah 250 kg, celkem 620 kg), Šudoma (250, 155, 260, 665), Hažva (255, 155, 275, 685), Richter (205, 147,5, 215, 567,5). Zásluhu na úspěch mají i ostatní členové oddílu, kteří jim obětavě pomáhali.