Příprava 55. ročníku Velké ceny Holých Vrchů byla hodně ztížena vzhledem k deštivé průtrži, která se snesla dva dny před závodem na Mladoboleslavsku. Obětaví pořadatelé však „Dobrovický okruh“ připravili bez závad.

Skvrnou byla neúčast kategorie juniorů, v juniorkách byla pouze jedna závodnice.

Menší vzrušení nastalo při závodě mladších žáků + nábor, kdy na trati zabloudil nejmladší účastník závodu a nastalo jeho usilovné hledání. Skončilo nakonec úspěšně a přerušený závod mohl pokračovat.

V kategorii žáků starších potvrdil svou suverenitu Karel Pokorný z Johnson Controls Auto Škoda Mladá Boleslav, který bez problémů obhájil své loňské prvenství.

V kategorii mužů usiloval o svou obhajobu loňského prvenství Petr Šinágl z Terezína. Ten se v polovině závodu pokusil o únik, ale byl dostižen a vytvořila se tříčlenná vedoucí skupina, kterou doplnili Jan Kunta a Vojtěch Pelant.

Rozhodl až závěrečný spurt, v němž Kunta zvítězil o šířku galusky před Šináglem.

„Byl to zajímavý závod s dramatickým koncem. Málem jsme potřebovali cílovou kameru, protože takový závěr se hned tak nevidí,“ řekl po závodě cílový rozhodčí Ondřej Majerčík (bývalý závodník, který v tomto závodě mnohokrát startoval).

Jan Kunta nebyl v Holých Vrších nováčkem, v minulosti zde zvítězil jako kadet a junior v dresu Velo Clubu Lugano, kdy vyrůstal v péči trenérů Jana Nováka a Vojtěcha Červínka.

Výsledky Velké ceny

Žáci mladší + nábor: 1. Kunt (Trutnov), 2. Stejskal (Sokol Holé Vrchy)
Žáci starší: 1. Pokorný (J. C. Auto Škoda), 2. Kotůček, 3. Zrůst (oba Kooperativa Jablonec)
Kadeti: 1. Kraus (Dukla Praha), 2. Svoboda (Kooperativa Jablonec), 3. Zahálka (Terezín).
Kadetky: 1. Pirzzakalová (Kooperativa Jablonec), 2. Kuntová (Dukla Praha)
Juniorky: 1. Kuříková (Kooperativa Jablonec)
Muži: 1. Jan Kunta (L. B. C. Enduraining.co) 2:50,10, 2. Petr Šinágl (Terezín) 2:50,10, 3. Vojtěch Pelant (EPO Team.cz) 2:50,46, 4. Jan Čapek (SK SKIVELO Olomouc) 3:00,56, 5. Pavel Vítek (Bítovská Praha).

Čestná zlatá medaile byla udělena nestoru holovršské a boleslavské cyklistiky Ladislavu Kubínovi, který slavil 75. narozeniny. A není bez zajímovosti, že cyklistický jubilant byl vítězem prvního závodu Velké ceny v roce 1952.