Na Mistrovství republiky v silovém trojboji ve Starých Křečanech, zvítězil v kategorii do 90 kg Boleslavák Roman Maršálek. Výkony 270 kg v dřepu, 250 kg v benchpressu a 275 kg v mrtvém tahu mu zajistily těsné vítězství nad mistrem Evropy Viktorem Horákem (310 kg, 200 kg, 270 kg). Vinou nemoci těsně před závody však nepodal boleslavský trojbojař optimální výkony.

„Natrénováno jsem měl na dřep okolo 300 kg a tlak v leže s 270 kg. Devět dní před závody mě však skolila angína, což mě stálo dvě kila tělesné hmotnosti a takových padesát kilogramů v trojboji. Nutno dodat, že jsem ale nebyl sám. S nemocí se potýkala řada závodníků. A můj největší soupeř na závodech Viktor Horák měl dokonce takovou smůlu, že mu při prvním pokusu na bench praskl speciální dres, takže nemohl pomýšlet na největší zátěže, které by jinak zvládl. Kdo ví, jak by to pak celé dopadlo – nejspíš by se z titulu mistra republiky radoval právě Viky, “ řekl po závodě Maršálek.

Na mistrovství republiky byla vidět řada skutečně vynikajících výkonů úrovně světové extratřídy. Například dřep v podání několikanásobného mistra světa Martina Košnara – 450 kg a bench finského účastníka národního mistrovství Jani Murtommaki - 370 kg. Nejlepším mrtvým tahem se tentokrát pyšnil druhý vicemistr světa v silovém trojboji Jiří Stejskal – 325 kg.

Dalším závodem pro nominované závodníky bude Mistrovství Evropy v silovém trojboji a benchpressu, které se koná 11. - 17. května ve slovenském Bardejově. Na něj se Maršálek připravuje společně s boleslavskou závodnicí Kateřinou Kyptovou, vynikající českou benchpresserkou a kulturistkou.