O nadcházejícím závěrečném březnovém víkendu se po roce znovu do Mladé Boleslavi vrací semifinálové boje florbalového play-off Fortuna extraligy. A opět, již potřetí v řadě, přivítá florbalová Mladá Boleslav hráče Vítkovic. Zatím pokaždé byl duel s tímto soupeřem pro sokoly konečnou stanicí v jejich boji o finále.

Stejně jako v předchozích letech ani tentokrát se boleslavským florbalistům nepodařilo naplnit svůj plán alespoň jednoho vítězství na ostravské půdě. Namísto toho oba týmy směřují do boleslavské haly ve více než bojovné náladě.

Dramatický sled událostí z konce druhého semifinále přilil značně oleje do ohně běžné týmové rivality a sobotní zápas na boleslavské palubovce bude zřejmě značně peprným duelem, který rozhodne buď o konci sezony pro Billy Boy nebo prodloužení série minimálně do neděle. V sobotu 27. března vypukne semifinálové klání v boleslavské hale v 19.30 hodin.

Pokud se podaří Mladé Boleslavi v sobotním utkání zvítězit, na program se dostane také nedělní utkání, které bude živě přenášeno Českou televizí (ČT4). Začátek tohoto zápasu byl ČT stanoven na 13.50 hodin.

Vítkovice, obhájce loňského mistrovského titulu a druhý tým základní části Fortuna extraligy, platí momentálně spolu s Tatranem Střešovice za nejlepší české florbalové celky. Hosté disponují kvalitním hráčským kádrem, kde se snoubí zkušenost s mládím. Tým byl doplněn dvěma výbornými Finy (Lehtinen a Mustakallio) nebo talentovaným havířovským juniorem Juhaňákem. Oproti loňsku za Vítkovice již nehrají osobnosti Folta se Sladkým.

Následující víkend bude v boleslavské hale tedy patřit špičkovému florbalu. Věříme proto, že na obě tato atraktivní utkání si najdou cestu všichni florbaloví příznivci boleslavského týmu a povzbudí jej ve snaze o změnu boleslavské florbalové historie.