Semice - V dresu Benátek se poprvé objevil kondiční trenér FK Mladá Boleslav Martin Třasák.

3.5.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Semice – Benátky 2:4

Další kolo krajského fotbalového přeboru zavedlo benátecké fotbalisty na půdu nedalekého celku AFK Sokol Semice.

Utkání 23.kola přeboru bylo zároveň hráno jako pohárové, a tak vítěz postupoval rovnou do dalšího pohárového kola. A tři body plus postup v poháru braly po výhře Benátky, čímž získaly důležité body do velice vyrovnané tabulky. V ní přeskočily právě svého soka ze Semic. Premiérovou brankou se ve svém prvním startu za Benátky prezentoval mladoboleslavský kondiční trenér Martin Třasák. Svou první trefu si v dresu Benátek připsal také zkušený Aleš Kohout.

Někdejší fotbalista prvoligových Bohemians či druholigových Pardubic a Vítkovic Martin Třasák poprvé navlékl přes hlavu benátecký dres. A pouhé čtyři minuty mu stačily k tomu, aby poprvé rozvlnil síť za Zemánkem - 0:1.

Ve 22. minutě Kohout vysunul do brejku Korejzu, jehož střela skončila pod břevnem domácí branky – 0:2.

O pouhých šest minut později se dočkali domácí. Nekrytý kanonýr Michal Koštíř, kterého neuhlídal benátecký Olšák, chladnokrevně prostřelil Bejra – 1:2.

Tím se brankostroj nezastavil. Radovaly se opět Benátky, když na přímý kop Korejzy ve vápně nejvýše vyskočil zkušený Aleš Kohout a usměrnil lehkou tečí míč za Zemánkova záda – 1:3.

Ve 37. minutě měli domácí možnost snížit, ale pokutový kop Koštíře skončil na tyčce Bejrovy branky.

V 69. minutě se Semice dostaly opět na dostřel jedné branky. Jaroslav Bošina si zpracoval centr ve vápně a s pomocí břevna jej poslal do sítě – 2:3.

Odpověď Benátek ale byla více než blesková. Hrdinovu přesnou přihrávku převzal Radek Šimek a sám proti Zemánkovi nezaváhal – 2:4.

Benátečtí fotbalisté by potřebovaly potvrdit důležitou výhru v Semicích v dalším domácím utkání proti Sokolu Zápy.

Branky: 28. Koštíř, 69. Bošina – 4. Třasák 22. Korejza, 29, Kohout, 70. Šimek. Rozhodčí: Košťálek. ŽK: Holan, Bříza, Kupka, Kapička – Pára, Třasák, Voljanskij, Korejza. Diváci: 200. Poločas: 1:3.

Benátky: Bejr – Olšák, Pára, Voljanskij, Josef Novotný – Hrdina, Karásek, Třasák, Korejza (88. Bílý) – Šimek (90. Beneš), Kohout.

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.