Čtvrté otevřené mistrovství ČR dětí v capoeiře se uskutečnilo v Jablonci. Účast českých soutěžních týmů doplnily také skupiny ze Slovenska a Maďarska.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích – A, B, C. Z Mladé Boleslavi nastoupili závodníci v kategorii C (5 - 7 let) Kryštof Fišer (7 let) a Šimon Fišer (6 let). V kategorii B (8 – 11 let) Matěj Bejdák (10 let), Jakub Fiala (11 let), Josef Vylít (10 let ), Kristýna Bydžovská (9 let ), Eliška Zaengerová (9 let ), Jan Tichánek (9 let), Vladyslav Horulko (9 let), Daniel Pech (9 let). V kategorii A (12 – 14 let) reprezentovali Boleslav Vojtěch Kupka (12 let) a Filip Lankaš (14 let).

Největším překvapením mladoboleslavského týmu byl Matěj Bejdák, který předvedl velmi dobrý výkon, ale ve vyrovnané konkurenci se mu nepodařilo postoupit do finále.

Jako jediný z Mladé Boleslavi postoupil do semifinálové osmičky Filip Lankaš. Ačkoli v semifinále předvedl velice pěkné hry, slušně obodované, na postup do finálové čtyřky to nestačilo. Lankaš nakonec obsadil sedmé místo.

Trenér Mladé Boleslavi Karel Popovič po závodech řekl: „Tato soutěž byla pro děti velkou motivací, a přestože se mladoboleslavskému týmu tentokrát nepodařilo získat žádný cenný kov, tak všichni soutěžící určitě získali cenné zkušenosti pro další setkání.“

Poslední květnovou akcí, které se mladoboleslavští capoeiristé zúčastní, je Batizado ve Vídní. Přestože účast na tomto slavnostním ceremoniálu křtění capoeristů a výměny pásků je již pro mladoboleslavský oddíl tradicí, bude letošní rok výjimečný.

Tři členové mladoboleslavského oddílu budou totiž opáskováni modrými pásy, což je první mistrovský stupeň. Tím se Mladá Boleslav stane prvním městem na území České republiky, které bude mít čtyři české graduados (učitele).