Ředitel mladoboleslavských šachových turnajů a člen Sokola Mladá Boleslav Václav Klain vybojoval bronz na Mistrovství Evropy šachových amatérů v kategorii s ratingem hráčů do 2000 ELO bodů.

Václav Klain tak rozmnožil sbírku úspěchů šachistů Sokola Mladá Boleslav. Po vynikajícím 8. místě (celkově na 13. místě) A – družstva Sokola na Mezinárodním mistrovství ČR čtyřčlenných družstev (B – družstvo na 43. místě) je bronz z evropského šampionátu skvělým úspěchem tohoto boleslavského hráče.

Petr Herčík se v kategorii do 1800 ELO po zbytečné porážce v posledním kole propadl až do třetí desítky, když při vyrovnanosti soutěže by výhra znamenala výborné 10. místo.

Po skončení šampionátu řekl Václav Klain ke svému vystoupení: „Do turnaje jsem nastoupil s velkou chutí, ale rychle mne z toho vyvedl mladý Ukrajinec, se kterým jsem zaslouženě prohrál po hrubém přehlédnutí. Totéž se opakovalo ve druhém kole, a byl jsem na vhození ručníku na šachovnici. Vidina dobrého výsledku se zdála být ta tam. Také partii třetího kola jsem nerozehrál přesně a obětovaný pěšec se stále nevracel. Jen díky velké vytrvalosti se mi podařilo partii zvrátit a vyhrát. Další kola se hrála až druhý den ráno, a to mi velmi pomohlo. Po sedmi hodinách spánku a vydatné sprše jsem nastoupil jako vyměněný a postupně udělal všechny body ze šesti možných. Tím jsem se dostal až „na bednu“, když při mně stálo i štěstí v podobě dvou remiz na předních šacovnících, což dotyčné odsunulo za mne z medailových pozic.“