Družstvo stolních tenistů Auto Škody B, které bylo prvním náhradníkem pro třetí ligu, bude v sezoně 2010/2011 v této soutěži skutečně startovat. Z Karlovarského kraje totiž nevyužilo právo postupu žádné mužstvo, a tak volné místo získala právě Auto Škoda.

Mladý boleslavský tým skončil v sezoně 2009/2010 ve středočeské divizi na vynikajícím druhém místě, když ve finále play – off nestačil na zkušené borce TTC Brandýs nad Labem. Druhá příčka znamenala následnou kvalifikaci s jihomoravským Znojmem o jediné zbývající postupové místo.

Auto Škoda však na domácí a poté i na moravské půdě s ambiciózními mladíky prohrála, a musela se tak spokojit pouze s postem náhradníka.

Účast ve vysněné ligové soutěži však nakonec pro družstvo z města automobilů tak daroval nejmenší kraj naší země, když do ligových soutěží nevyslal žádného zástupce.

Dodatečný postup rezervy Auto Škody znamená pro příští sezonu účast hned dvou družstev z Mladé Boleslavi v celostátních soutěžích. Naposledy tomu bylo před čtyřmi lety, když družstvo A ve 2. lize doplňoval v sezoně 2006/2007 B – tým ve 3. lize.

Auto Škoda také zkvalitnila svůj hráčský kádr. Největší oddíl stolního tenisu na Mladoboleslavsku získal v létě 2010 z pražského Sokola Nusle Radka Bukovského, který zde hrál 3. ligu a s úspěšností 70% byl nejlepším hráčem družstva. V Mladé Boleslavi by měl třiatřicetiletý borec nastupovat o soutěž výše, tedy ve druhé české lize.

Druhou posilou je odchovanec josefodolského stolního tenisu Robin Pácha, který měl v Mladé Boleslavi v předchozí sezoně střídavý start v krajské soutěži 2. třídy, kde měl úspěšnost 36%. Ve stejné soutěži již jako kmenový člen Auto Škody bude osmnáctiletý hráč nastupovat i v sezoně 2010/2011.

LUBOMÍR KOUŘIL