Zítra pořádá Šachklub města Dobrovice šachový turnaj – 4. Dobrovický rapid – Cukrovary a lihovary TTD a.s. Open, který je součástí seriálu Grand Prix České republiky v rapid šachu jednotlivců.

V předběžné startovní listině která nyní čítá 145 přihlášených šachistů, figuruje i vedoucí hráč průběžného pořadí GP ČR, mezinárodní mistr (IM) Tomáš Kulhánek z Turnova.

Dále by o vítězství v turnaji měli bojovat mezinárodní mistr Josef Přibyl z TJ Holdia Praha, vítěz loňského třetího ročníku Dobrovického rapidu a mezinárodní mistr Martin Petr z Rapidu Pardubice, vítěz turnaje v roce 2007.

V Dobrovici by měla startovat i Lucie Jínová z Nového Boru, stříbrná z letošního Mistrovství ČR v šachu žen a WFM Hana Kubíková (TJ Praga Praha), čtvrtá z MČR. Chybět by neměl ani nejmladší účastník z únorového MČR v šachu, Vojtěch Plát.

Z mladoboleslavských hráčů jsou zapsaní například Jaroslav Záhorbenský (Sokol Bakov), Miloslav Jaček (Sokol Mladá Boleslav) a další.

Pořadatelé očekávají , že se podaří překonat loňskou účast celkem 122 hráčů. Turnaj začne v 9.30 hodin a skončit by měl poslední partií krátce po 17. hodině. Hrát se bude švýcarským systémem na 9 kol tempem 2 x 20 minut. Zpravodajství z průběhu turnaje lze sledovat na www.sachydobrovice.cz