Ve dvacátém a jednadvacátém předposledním kole došlo k rozluštění letošní hádanky, kdy bude v postupové osmičce pro play – off sezony RAFL 2010/2011.

Naopak se zkomplikoval boj na druhé straně tabulky o desáté místo, které zaručuje vyhnutí se ošemetné baráži o sestup z první ligy.

Ve vzájemném duelu proti sobě nastoupili přímí konkurenti na toto místo Draci Veselá a FBC Vikings. A hned od úvodu utkání bylo vidět, že Draci více toužili po vítězství, a také po zásluze vyhráli první dvě třetiny shodně v poměru 5:2. Před třetí třetinou bylo tedy o jejich výhře téměř rozhodnuto.

Tým Vikings pokračoval i ve třetí třetině ve špatném výkonu, a tak konečný výsledek hovoří za vše. Draci porážejí soupeře vysoko 13:6.

Draci si přinesli herní pohodu i do druhého zápasu a pokračovali v dobrém výkonu. Porazili WFR 7:2 a dostali se v tabulce na vytoužené desáté místo – bod před zmíněný FBC Vikings.

Poslední kolo (13. března) bude tedy pro tyto dva týmy rozhodující. Touto situací může ještě zamíchat MHK Butchers, který může v dohrávce při zisku čtyř bodů dotáhnout bodově tuto dvojici, a tím vstoupit ještě do hry o tuto desátou příčku tabulky.

V dalších zápasech FBK Devils těsnou výhrou 9:8 nad WRF si definitivně zaručil postup do vyřazovacích bojů a tím za sebou uzavřel bránu pro osm postupujících týmů do play – off.

Zbylé výsledky: Mimoňští sršni – FBK Sklípkani 7:6, FBK Devils – Mimoňští sršni 13:19, FBK Sklípkani – FBC Vikings 19:2.