Bojovat o body do Českého poháru a Cenu Kovobelu se na pozvání litoměřického Minikárklubu sjeli minikáristé z celé republiky na kopec Radobýl u Litoměřic.

Jak se již stává zvykem, litoměřickým závodům předchází nepříznivá předpověď počasí. Ta se naštěstí nenaplnila, takže závodníci si mohli užít dobře připravených závodů. První závod se jel o body do Poháru České republiky a pestré bylo nejen celé startovní pole, ale i obsazení stupňů vítězů.

Pouze domácímu klubu se podařilo získat vítězství ve dvou kategoriích, ostatní vítězové si své výhry odvezli do různých koutů republiky. Jen těsně, o pouhou jednu setinu, unikly stupně vítězů hned dvěma jezdcům boleslavského klubu, v kategorii M2 Janu Šimůnkovi a v kategorii M4 Milanovi Nevosadovi.

Oba prohráli těsně v souboji s jezdci z jabloneckého klubu, Markem Bínou, resp. Monikou Försterovou. Skvěle také jezdili v kategorii M5 Martin a Lukáš Středovi, kteří vybojovali 4., resp. 5. místo.

Výtečně si vedl boleslavský Burián, jenž zvítězil v kategorii M2.

Již třetím rokem se na Radobýlu jezdí litoměřická specialita, minikárový víceboj o Cenu Kovobelu. Jezdci bojují v netradičních disciplinách: jízdy na ostro (bez tréninku), nekonečné vlásenky, vyřazovací závod, úzké klikaté uličky. Jejich výsledky se sčítají.

Závod je sice velmi náročný na přípravu a organizaci, vždyť je nutné na jeden den připravit hned čtyři slalomové trati, ale napínavý průběh závodu určitě stojí za to.

Umístění boleslavských závodníků:
Kategorie M2: 1. L. Burián, 2. J. Šimůnek, 3. D. Kubín (všichni Ml. Boleslav)
Kategorie M3: 1. M. Charvát (Velešín), 2. A. Bohačík (Hlubočky), 3. J. Tejkl (Ml. Boleslav)
Kategorie M3D: 1. M. Bohačíková (Hlubočky), 2. M. Pokorná (Kadaň), 3. A. Kubínová (Ml. Boleslav)

K dalšímu závodu se minikáristé sjedou v sobotu 22. května do Bělé pod Bezdězem, který bude pořádat boleslavský minikár klub jako 5. kolo Poháru České republiky.

Mladoboleslavský pohár – průběžné pořadí po 5 závodech: 1. Lukáš Burián, 2. Jan Šimůnek, 3. Lukáš Středa.