Sedmý ročník Malé ceny Prosen Louny přilákal na startovní bloky lounské pětadvacítky 254 plavců z 28 českých plaveckých klubů. Nechyběli ani mladí plavci Auto Škody Mladá Boleslav.

V družstvech s převahou zvítězila Slavia Chomutov. Auto Škoda, vítěz tří předchozích ročníků, vyklidila přední pozice a skončila pátá. Její plavci získali čtyři zlaté, tři stříbrné a osm bronzových medailí, což bodově na přední místa nestačilo.

Pochvalu si zaslouží devítiletá Kateřina Tancmanová, která vyhrála závody znakařek na 50 metrů (47,2) a 100 metrů (1:44,4). Jako druhá dohmátla v nejkratším kraulovém sprintu.

Další zlatou vyplaval o rok starší Petr Motl na znakové stovce (1:35,8), na poloviční trati skončil čtvrtý.

Další zlato vybojoval pro Auto Škodu Šittler v závodě na 50 metrů znak (35,6), jako třetí dohmátl časem 1:18,2 na 100 metrů znak, což bylo zklamání. Na trati 200 metrů kraul se zlepšil (2:38,5), v kraulové stovce zcela propadl. Na medailistu Poháru ČR jedenáctiletých to bylo málo.

Druhé místo vyplaval Matěj Baloun v polohovém závodě na 100 metrů velmi dobrým časem 1:19,8. Stříbro vybojovala také Kozmérové na 50 metrů kraul.

Třetí místa získali Brzobohatý na 100 a 50 metrů kraul, Velemanová na 200 metrů kraul, Pravdová na kraulové dvoustovce a Zemanová na 50 metrů prsa.

Svými časy potěšili, i když na medailová umístění nedosáhli: Baloun výrazným zlepšením na 50 metrů prsa (41,7), na 100 metrů prsa (1:30,5) a 100 metrů kraul (1:12,1) a Velemanová s Pravdovou.

Páté místo v družstvech nebylo pro Auto Škodu to pravé ořechové. Za vítězství v předchozích třech ročnících získala pohár do trvalého držení. Přes dílčí úspěchy jsou výsledky letošního ročníku varováním.