Sedmička statečných plavců Auto Škody se postavilo na start Ceny hlavního města Prahy v biatle a boleslavští borci nechyběli ani na závodech pražského plaveckého klubu Policie Olymp, který byl pořadatelem plaveckých závodů žactva v bazénu Motorletu v Radlicích. Do třetice se zúčastnili i Ceny Dukly Praha.

V pražské Julisce se v závodech biatle nejlépe vedly sestry Jolana a Klára Hojsákovy, které překvapivě zvítězily hlavně díky zaplavaným časům. Nezklamaly však ani v bězích.

Klára Hojsáková zvítězila mezi mladšími dorostenkami, Jolana Hojsáková vyhrála v kategorii starších žaček. Ve stejné kategorii skončila Němcová čtvrtá.
Příjemně překvapil Karel Maděra, který ve starších žácích vybojoval stříbro. Další boleslavští závodníci Hercík, Dragoun a J. Maděra skončili na pátém, šestém a sedmém místě.

V radlickém bazénu si v barvách Auto Škody Mladá Boleslav si nejlépe vedla Jolana Hojsáková, i když v některých disciplínách nebyla bez chyb. Vyplavala si tři vítězství – na 100 metrů kraul (1:02,80), na 200 metrů kraul (2:17,32) a 100 metrů motýlek (1:09.59). Pouze výkon na motýlkové stovce odpovídál jejím momentálním schopnostem. Hodně dlužna zůstala ve znacích (100 metrů za 1:13,41) a 200 metrů (2:35,39).

Znakař Štiler vyhrál s přehledem stovku (1:18,17) a dvoustovku za 2:42,94. Stovku však umí mnohem rychleji. Dlužen však zůstal na kraulových tratích. V závodě na 100 metrů kraul doplaval dvanáctý (1:14,89), na dvoustovce osmý (2:38,03). Všestrannost zatím Šitlerovi schází.

Brzobohatý vyplaval druhé místo na 200 metrů kraul (2:31,39), třetí skončil na kraulové stovce (1:09,42).

Dalšími medailisty Auto Škody se stali Dragoun za druhé místo na 100 a 200 metrů znak, třetí doplaval na trati 200 metrů polohový závod.

Baloun si přivezl vítězství z Radlic na 100 metrů polohový závod a třetí skončil na 200 metrů znak. Na prsařských tratích zůstal daleko za svými osobními rekordy.

Starší žáci Karel Maděra a Křivanová odvedli průměrné výkony, které na přední umístění zdaleka nestačily.

V Ceně Dukly Praha, která je součástí Českého poháru mládeže – Memoriál Karla Bártů, dopadli závodníci Auto Škody poněkud hůře. Jako neregistrovaní nemohli totiž střílet, ale přesto dosáhli na přední umístění.

Klára Hojsáková skončila druhá, její mladší sestra Jolana čtvrtá. V soutěži chlapců skončil K. Maděra čtvrtý, Hercík šestý, Dragoun sedmý a J. Maděra osmý.

OLDŘICH KŘÍŽEK