Třetím a čtvrtým dějstvím pokračuje nejdůležitější část florbalové sezony – v play-off florbalové Fortuna Extraligy.

Dvě úvodní střetnutí odehráli boleslavští sokolové na hřišti Bulldogs Brno. Po úvodním víkendu je stav série vyrovnaný 1:1 (8:5 a 1:2 SN).

Boleslavští florbalisté splnili svůj cíl přivést z Brna alespoň jedno vítězství, což se jim podařilo v sobotu. Ve vyrovnaném utkání potvrdili větší efektivitu v zakončení a po zásluze se ujali vedení v sérii. V nedělním utkání navíc chyběl jen kousek k tomu, aby až v samostatných nájezdech vybojovali i druhé vítězství.

Pravděpodobně klíčové utkání série začne zítra v 17 hodin v boleslavské sportovní hale, Auto Škoda, nedělní zápas vypukne ve 14 hodin.

Sokolové by měli nastoupit v plné aktuálně možné sestavě a půjdou do bojů s jasným odhodláním sérii vítězně rozhodnout už na domácí půdě a počtvrté v řadě se tak probojovat do semifinále Fortuna Extraligy.

Velkou posilou v letošním ročníku se pro Brňany stal vitální útočník Matěj Koňařík, který přišel z Ostravy. Mezi další tahouny Brna pak patří všichni tři bratři Kadlecové, střelci Koutný nebo Ondráček, respektovaný obránce Kotlas či brankář Jansa.

Obě střetnutí v boleslavské hale budou patřit patřit špičkovému florbalu. Hráči domácího Sokola věří, že se hala zaplní a povzbudí je ve snaze o postup do semifinále.